در دیدار ظریف با حکیم مطرح شد؛

تقدیر از برگزاری اربعین/تداوم رایزنی ایران و عراق برای ثبات منطقه

سیاسی

وزیر امور خارجه کشورمان ضرورت رایزنی های مستمر بین ایران و عراق، در کلیه مسایل منطقه ای و بین المللی را در راستای برقراری صلح و ثبات منطقه مهم و حائز اهمیت توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدعمار حکیم رئیس مجلس اعلاء اسلامی عراق بعداز ظهر امروز با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار ظریف ضمن تبریک و قدردانی از برگزاری مراسم باشکوه اربعین آنرا نتیجه همدلی و هماهنگی دولت ها و تمامی اقشار و طیف های اجتماعی و سیاسی ایران و عراق دانست.

وزیر امور خارجه کشورمان با توجه به موفقیت های ارتش و نیروهای مردمی عراق در مبارزه با تروریست های تکفیری بر اهمیت ادامه ائتلاف و وحدت میان کلیه اقوام و طوایف در مبارزه با افراط گرایی در عراق تاکید کرد.

ظریف ضرورت رایزنی های مستمر بین ایران و عراق، در کلیه مسایل منطقه ای و بین المللی را در راستای برقراری صلح و ثبات منطقه مهم و حائز اهمیت توصیف کرد.

در ادامه این ملاقات، رئیس مجلس اعلاء اسلامی عراق هم ضمن ارایه گزارشی از آخرین وضعیت سیاسی و امنیتی عراق، پیروزی های پی در پی ارتش و نیروهای مردمی عراق را نتیجه شرایط جدید در عراق خواند و حضور هزاران رزمنده سنی در آزادسازی شهرهای عراق از دست تروریست های داعش را پدیده مبارکی دانست که به حفظ وحدت و یکپارچگی عراق کمک خواهد کرد.

کد N1084219