اوکراین به دنبال ایجاد مناطق تجارت آزاد با ترکیه و رژیم صهیونیستی

معاون وزیر تجارت و توسعه اقتصادی اوکراین از مذاکرات این کشور به منظور ایجاد مناطق تجارت آزاد مشترک با ترکیه و رژیم صهیونیستی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، ناتالیا میکولس کایا، معاون وزیر تجارت و توسعه اقتصادی اوکراین گفت: اوکراین به سمت برقراری توافق‌های ایجاد مناطق تجارت آزاد حرکت می‌کند و در جریان نشست‌های دوجانبه خود فعالیت‌های زیادی در این زمینه انجام شده است. ما با هیات‌های اسرائیل و ترکیه در زمینه چگونگی ایجاد روابط تجاری موثر مذاکره کردیم. این در حالی است که دورنمای بازار تجاری اوکراین به دلیل از دست دادن بازار روسیه چندان خوب نیست.

میوکلس کایا گفت: مذاکرات با اسرائیل نشان‌دهنده آمادگی طرفین به منظور تدوین توافق تجارت آزاد است.

همچنین به گفته این مقام اوکراینی، کی‌یف و آنکارا نیز در این مذاکرات که قرار است موجب جایگزین شدن محصولات روسیه توسط محصولات اوکراینی شود، شرکت دارند.

چند روز پیش این مقام اوکراینی اعلام کرد که قرار است در ابتدای سال 2016 دور دیگری از مذاکرات میان اوکراین و روسیه صورت بگیرد.

وی اظهار داشت: کی‌یف به منظور تسریع مذاکرات تجاری تمایل به سازماندهی یک هیات تجاری با شرکت وزیر امور غذا و کشاورزی اوکراین برای دیدار با نمایندگان تجاری در پایتخت ترکیه و دیگر مناطق دارد.

وی همچنین تاکید کرد که هیات‌های اوکراین و ترکیه توافق کرده‌اند که در صورت امکان، تدابیر محدودیت‌زا در تجارت اعمال نکنند.

انتهای پیام

کد N1084089