استاندار تهران در جمع خبرنگاران:

آلودگی هوا به حدی نیست که منجر به تعطیلی مدارس شود

سیاسی

استاندار تهران گفت: وضعیت هوا نسبت به دیروز بهتر شده است اما هوا همچنان ناسالم است و گروه های حساس نباید در هوای آزاد تردد کنند، اما به این حدی نرسیده است که منجر به تعطیلی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین هاشمی در حاشیه هم اندیشی مدیران و اعضای ستاد انتخابات استان تهران با اصحاب رسانه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره آلودگی هوای تهران گفت: وقتی هوا به هشدار میرسد، کمیته اضطرار تشکیل میشود و تصمیمات لازم را میگیرد.

وی ادامه داد: روز گذشته کمیته اضطرار تشکیل شد اما با توجه به گزارشات دریافتی توسط کمیته اضطرار وضعیت هوا نسبت به دیروز بهتر شده است اما هوا همچنان ناسالم است و گروه های حساس نباید در هوای آزاد تردد کنند.

هاشمی تاکید کرد: آلودگی هوا به این حدی نرسیده است که منجر به تعطیلی شود.

استاندار تهران با بيان اینکه کمیته اضطرار تصمیمات لازم را اتخاذ میکند، اظهار داشت: برای مثال امروز خرید طرح ترافیک روزانه ممنوع شد، در طرح زوج و فرد سختگیری انجام می شود و خودرو های آلوده فک پلاک میشود و این از تصمیماتی است که تا وضعیت بهبود پیدا نکند ادامه دارد.

در پاسخ به سوال دیگری مبنی اینکه در احراز صلاحیتها توسط مراجع چهارگانه، اگر داوطلبان اعتراضی داشته باشند، هیات های اجرایی می توانند آن را بررسی کنند؟ اظهارداشت: بله ممکن است در هیات های اجرایی صلاحیت افرادی تایید نشود و آنان میتوانند به هیات نظارت شکایت و اعتراض کنند که آنان وقت دارند که اعتراض کنند تا صلاحیت آنان بررسی شود.

وی ادامه داد: ما برای بررسی احراز صلاحیت داوطلبین دو سه فیلتر داریم تا اینکه به شورای نگهبان رسد و این مراحل برای این است که حق کسی ضایع نشود.

هاشمی در پایان تصریح کرد: تا شب گذشته از مراجع چهارگانه گزارشی دریافت نکردیم تاو هیاتهای اجرایی تشکیل جلسه دهند و در جلسه دیروز هیات های اجرایی پرونده ها آماده نبود؛ اما امروز اولین اسامی منعکس شده به هیات اجرایی استان ها و شهرستان بررسی ها شروع و به موقع تحویل داده می شود.

کد N1083801