در پیامهای جداگانه به سران کشورهای اسلامی:

روحانی:مشارکت جمعی مسلمانان درمبارزه علیه خشونت اجتناب ناپذیر است

سیاسی

رییس جمهوری در پیام های جداگانه ای به سران کشورهای اسلامی، فرا رسیدن میلاد پیامبر رحمت و محبت، حضرت محمد مصطفی (ص) را به آنان تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست‌جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی در پیام‌های جداگانه‌ای به سران کشورهای اسلامی، فرا رسیدن میلاد پیامبر رحمت و محبت، حضرت محمد مصطفی (ص) را به آنان تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد در آستانه این میلاد فرخنده و مبارک، با تاسی به قرآن کریم و سنت حسنه آن بزرگوار، بیش از گذشته شاهد تحکیم پیوندهای وحدت و برادری در میان ملل اسلامی و برقراری صلح و آرامش در سراسر جهان باشیم.

روحانی در این پیام تصریح کرده است: اکنون بیش از هر زمان دیگر ضروری است تا کشورهای اسلامی با همکاری و تلاش مضاعف و با ارائه چهره واقعی اسلام رحمانی که رافت، عطوفت و رعایت حقوق همگان از اساسی ترین اصول آن است؛ تفسیر و تصویر نادرستی از دین مبین اسلام که خشونت و افراط گرایی از نتایج آن بوده و اسلام ستیزی و اسلام هراسی را بیش از گذشته به همراه آورده است، از سیمای نورانی اسلام بزدایند.

رئیس‌جمهور افزوده است: در این راستا مشارکت جمعی ملل مسلمان در مبارزه علیه خشونت و افراط گری، ضرورتی اجتناب ناپذیر خواهد بود.

روحانی در بخش پایانی این پیام نیز از خداوند متعادل بهروزی و سرافرازی مسلمانان جهان را مسالت کرده است.

کد N1083789