رمادی آزاد شد/ عناصر داعش از این شهر گریختند

سخنگوی ارتش عراق اعلام کرد: نیروهای عراقی آخرین استحکامات نظامی داعش در الرمادی را تحت کنترل خود درآوردند.

رمادی آزاد شد/ عناصر داعش از این شهر گریختندسخنگوی ارتش عراق اعلام کرد: نیروهای عراقی آخرین استحکامات نظامی داعش در الرمادی را تحت کنترل خود درآوردند.

 

 

 

 صباح النعماني، سخنگوی دستگاه مبارزه با تروریسم عراق در این باره گفت: تسلط نيروهاي دولتي بر اين مجتمع بدين معني است که گروه تکفيري صهيونيستي داعش در رمادي مرکز استان الانبار شکست خورده اند.

گام بعدي پاکسازي بقاياي اعضاي گروه داعش است که ممکن است همچنان در اين شهر حضور داشته باشند.
بازپس گيري رمادي که ماه مه به تصرف گروه داعش درآمده بود يکي از مهم ترين پيروزي ها براي نيروهاي مسلح عراق از زمان فعاليت تروريستي داعش در اين کشور به شمار مي رود.

گفته می شود ستاد عمليات الانبار از هلاكت ابو احمد العلواني سركرده نظامي داعش در الرمادي خبر داد.
العلواني در بمباران هوائي جنگنده هاي عراقي بهمراه عده اي از همراهانش كشته شد.

عناصر داعش از مرکز رمادی گریختند

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "صباح النعمان" همچنین تأکید کرد که همه عناصر داعش از مجتمع ساختمانهای دولتی در منطقه "الحوز" در مرکز رمادی گریختند، و نیروهای عراقی برای آزادسازی کامل شهر رمادی، در حال پاکسازی و خنثی کردن مین هایی هستند که عناصر داعش در خیابانها و منازل کار گذاشته اند.

"هادی رزیج" فرمانده پلیس استان الانبار نیز به شبکه "سومریه نیوز" گفت: مجتمع ساختمانهای دولتی در مرکز رمادی در تیررس نیروهای عراقی قرار دارد، و با پاکسازی و خنثی کردن مین‌ها، این مجتمع کاملا آزاد خواهد شد.
وی تأکید کرد که پس آزادسازی شهر رمادی، 6 گردان ویژه پلیس الانبار مأموریت خواهند داشت تا امنیت این شهر را تحت کنترل بگیرند.
رزیج خاطرنشان کرد که داعش بعضی خانواده‌های باقیمانده در داخل شهر رمادی را به عنوان سپر انسانی به گروگان گرفته است.

52310

کد N1083525