نماینده تهران خواستار شد؛

جلسه فوق‌العاده مجلس برای بررسی نقض برجام برگزار شود

سیاسی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خواستار برگزاری جلسه فوق‌العاده مجلس در هفته آینده برای بررسی نقض عهد آمریکا و کاهش شدید قیمت نفت شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی، مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین‌نامه‌ای خطاب به هیات رئیسه گفت: مجلس از امروز تا ۱۰ روز آینده برای سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه تعطیل می‌شود؛ این در حالی است که دو مشکل اساسی کشور را درگیر کرده است.

وی ادامه داد: از یکسو با همکاری آمریکا و آل‌صهیون قیمت نفت به حدی رسیده که تکاپوی هزینه‌های استخراج آن را نمی‌کند و از سوی دیگر به اذعان آقای عراقچی در جلسه روز گذشته کمیسیون امنیت ملی، قانون اخیر کنگره آمریکا نقض برجام است.

کوچک‌زاده گفت: خواهش می‌کنم مجلس هفته آینده جلسه علنی برگزار کرده و این دو موضوع را بررسی کند.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: دولت درِ چاه‌های نفت را ببندد و نفت نفروشد. به خدا بدون نفت هم می‌توان کشور را اداره کرد.

وی با انتقاد از اجرای برجام در شرایط عهدشکنی آمریکا گفت: دولت به چه علت علی‌رغم عهدشکنی‌ها، برجام را اجرا می‌کند.

کوچک‌زاده همچنین در تذکر ماده ۵۵ آیین‌نامه گفت: رسیدگی به بودجه مجلس و ارائه آن تا شهریور ماه هر سال از وظایف کمیسیون برنامه و بودجه است که طی ده‌سال گذشته اجرا نشده، امسال هم اجرا نمی‌شود.

وی با اشاره به تذکرات قبلی‌اش در این خصوص گفت: این قانون برای عمل کردن نوشته شده است، اما تذکرات بنده نیز ترتیب اثر داده نمی‌شود.

در ادامه محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت از تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه خواست در این خصوص گزارشی ارائه دهد.


 

کد N1083421