عضو جامعه روحانیت مبارز: تعدد نامزدهای خبرگان، نه تنها خطری ندارد بلکه مبارک است

جامعه روحانیت مبارز,مجلس خبرگان,انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان

یکی از اعضای جامعه روحانیت مبارز تعدد نامزدها برای هر انتخاباتی را عامل شور و نشاط دانست و گفت:‌ شورای نگهبان از یک پایگاه تقوایی و قانونی برخوردار بوده و پاسدار قانون اساسی است. از این رو برای احراز صلاحیت نامزدها نیازی به توصیه کسی ندارد.

حجت الاسلام حسین ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرآنلاين، با اشاره به روند ثبت نام‌‌ نامزدهاي پنجمين دوره انتخابات خبرگان رهبری گفت: ثبت نام نامزدها در هر دو مجلس خبرگان رهبري و مجلس شورای اسلامی در مقایسه با دوره های قبل با استقبال خوب و بیشتری مواجه شده است. در مراحل بعدی است که مشخص می‌شود شورای نگهبان و هیات نظارت اين افراد را واجد شرایط می‌دانند یا خیر.

 وی در مورد ابراز نگرانی برخی چهره‌ها از جمله آيات يزدي و جنتي نسبت به تعدد افراد ثبت نام کننده براي حضور در رقابت انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: به نظر من تعدد نامزدها در انتخابات، نه تنها خطری ندارد بلکه مبارک و مفید نیز هست وهمچنین بیان گر احساس مسئولیتِ بیشتر در بین آحاد مختلف ملت است. من به شخصه معتقدم هیچ نکته منفی‌اي در اين زمينه وجود ندارد و شور و نشاط و هیجان را در عرصه انتخابات در پی خواهد داشت.

اين عضو جامعه روحانيت مبارز درباره لیست انتخاباتی اين تشکل روحاني و همچنين جامعه مدرسین حوزه عليمه قم، ابراز بي اطلاعي کرد و گفت: تنها این را می‌دانم که هر دو تشکل، در مورد انتخابات خبرگان لیست مشترک خواهند داد.

وی درباره روند احراز صلاحيت نامزدها از سوي شوراي نگهبان، بيان کرد: شورای نگهبان از یک پایگاه تقوایی و قانونی برخوردار بوده و پاسدار قانون اساسی است. از اين رو براي احراز صلاحيت نامزدها نیازی به توصیه کسي ندارد. 

ابراهيمي با تاکيد بر اينکه شورای نگهبان هرگز خلاف قانون و شرع عمل نخواهد کرد، ترجيح داد که به برخي گمانه هاي سياسي و رسانه‌اي درباره احتمال رد صلاحيت چهره‌هايي همچون آيت الله هاشمي رفسنجاني در انتخابات خبرگان، واکنش نشان ندهد و سخني نگويد. 

به گفته وي، اگر طبق قانون و شرع عمل شود، التهابی در برگزاري انتخابات به وجود نخواهد آمد. شورای نگهبان هم برنامه هايش را بر اساس قانون تدوین کرده و قطعا اعمال مُر قانون موجب آرامش در کشور خواهد شد.

27219 

کد N1083281