۱
وزیر خزانه داری پاکستان:

پاکستان تا سال ۲۰۵۰ به اقتصادی برتر تبدیل می‌شود

  • ۱۱بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه

وزیر خزانه داری پاکستان گفت: با سیاستهای اقتصادی دولت مقدار وصول مالیات به ۳۳ درصد افزایش یافته است و پاکستان تا سال ۲۰۵۰ به اقتصادی برتر تبدیل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «سما نیوز»، «اسحاق دار» وزیر خزانه داری پاکستان گفت: دولت نواز شریف به محض رسیدن به قدرت با مشکلاتی چون رکود اقتصادی، تروریسم، کمبود انرژی، آموزش و بهداشت مواجه بود.

وی تصریح کرد: پیش از این زمزمه هایی از اعلام پاکستان بعنوان کشوری ورشکسته وجود داشت. رشد اقتصاد پاکستان منفی شده بود و سرمایه گذاران خارجی از سرمایه گذاری در پاکستان ترس داشتند.  

وی در ادامه افزود: ۲۲ سازمان جهانی معتقدند پاکستان از لحاظ اقتصادی رشد و توسعه پیدا کرده است و رشد اقتصاد پاکستان نیز امیدوار کننده است. وضع اقتصادی پاکستان در سال ۲۰۱۵ به مراتب بهتر از سال ۲۰۱۳ است و پاکستان تا سال ۲۰۵۰ قصد دارد به اقتصادی برتر تبدیل شود.

وی در ادامه تصریح کرد: با سیاست های اقتصادی دولت وصول مالیات رشد ۳۳ درصدی داشته است در حالیکه در گذشته این مقدار فقط ۳ درصد بود. دولت قصد دارد منابع ارزی را به سقف ۲۱ میلیارد دلار برساند در صورتیکه در گذشته این مبلغ ۸.۵ ملیارد دلار بوده است.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.