وزیر خزانه داری پاکستان:

پاکستان تا سال ۲۰۵۰ به اقتصادی برتر تبدیل می‌شود

سیاسی

وزیر خزانه داری پاکستان گفت: با سیاستهای اقتصادی دولت مقدار وصول مالیات به ۳۳ درصد افزایش یافته است و پاکستان تا سال ۲۰۵۰ به اقتصادی برتر تبدیل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «سما نیوز»، «اسحاق دار» وزیر خزانه داری پاکستان گفت: دولت نواز شریف به محض رسیدن به قدرت با مشکلاتی چون رکود اقتصادی، تروریسم، کمبود انرژی، آموزش و بهداشت مواجه بود.

وی تصریح کرد: پیش از این زمزمه هایی از اعلام پاکستان بعنوان کشوری ورشکسته وجود داشت. رشد اقتصاد پاکستان منفی شده بود و سرمایه گذاران خارجی از سرمایه گذاری در پاکستان ترس داشتند.  

وی در ادامه افزود: ۲۲ سازمان جهانی معتقدند پاکستان از لحاظ اقتصادی رشد و توسعه پیدا کرده است و رشد اقتصاد پاکستان نیز امیدوار کننده است. وضع اقتصادی پاکستان در سال ۲۰۱۵ به مراتب بهتر از سال ۲۰۱۳ است و پاکستان تا سال ۲۰۵۰ قصد دارد به اقتصادی برتر تبدیل شود.

وی در ادامه تصریح کرد: با سیاست های اقتصادی دولت وصول مالیات رشد ۳۳ درصدی داشته است در حالیکه در گذشته این مقدار فقط ۳ درصد بود. دولت قصد دارد منابع ارزی را به سقف ۲۱ میلیارد دلار برساند در صورتیکه در گذشته این مبلغ ۸.۵ ملیارد دلار بوده است.

کد N1083280