دیدار اعضای شورای سیاسی انصارالله یمن با امیرعبداللهیان

سیاسی

هیاتی از شورای سیاسی انصارالله یمن به ریاست «محمد البخیتی» با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و افریقا وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار معاون وزیر امور خارجه با اشاره به گفتگوهای اخیر گروههای یمنی در سوئیس، ابراز امیدواری کرد: گروه های یمنی بتوانند در نهایت به توافقی که ضامن تامین منافع و مصالح مردم یمن باشد دست یابند.

وی خاطر نشان کرد: موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال یمن همواره در جهت حفظ منافع مردم بوده و از انجام گفتگوهای طرفهای مختلف یمنی و نیل به راه حل سیاسی در بحران یمن حمایت می کند.

امیر عبداللهیان تاکید کرد: حمله به موسسات یمن و خانه های مسکونی مردم در شهرها و روستاها بحران یمن را پیچیده تر کرده و زمینه را برای بهره برداری گروه های تروریستی فراهم می سازد.

معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه همچنین بر لزوم توقف مداخله خارجی ، آتش بس فراگیر و دائم و شکستن محاصره انسانی و اقتصادی یمن تاکید و بر مسئولیت جامعه بین المللی جهت توقف نقض حاکمیت مستمر یمن تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، در ادامه این دیدار محمد البخیتی ضمن استقبال از تلاش های جمهوری اسلامی ایران جهت توقف جنگ و ارسال کمک های انسان دوستانه به یمن ، وضعیت مقاومت مردمی در این کشور را مطلوب دانست و اظهار کرد: هم اکنون امنیت و ثبات در مناطق در اختیار کمیته های مردمی و ارتش در سطح مطلوبی بر قرار است.

وی تاکید کرد: مردم یمن نه تنها از آسیب های ناشی از تجاوزات خارجی مایوس نشده اند بلکه رویکردهای غلط اراده و باورهای مردم را تقویت نموده و زمینه پیروزی هر چه بیشتر را در برابر تجاوز خارجی فزونی خواهد بخشید.

عضو شورای سیاسی انصارالله با اشاره به مذاکرات اخیر گروه های یمنی در سوئیس ، موضع عزتمندانه و منطقی گروه صنعا را مورد تاکید قرار داد و افزود: در صورت جدیت طرف مقابل می توان به حصول توافق در آینده امیدوار بود .

انتهای پیام

کد N1083064