در دیدار معاون دبیر کل حزب الله

ظریف: از هوشیاری مقاومت اسلامی لبنان در قبال رخدادهای مختلف خرسندیم

ظریف

وزیر خارجه ایران با اشاره به جایگاه مقاومت اسلامی و حزب الله در تحولات منطقه گفت که ما دائماً از هوشیاری مقاومت اسلامی لبنان در قبال رخدادهای مختلف خرسندیم و عزت آفرینی روز افزون حزب الله لبنان در برابر توطئه‌های رژیم صهیونیستی موجب مباهات کشورهای اسلامی است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزای دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمدجواد ظریف در دیدار با معاون دبیرکل حزب الله رویکردهای حزب الله لبنان توأم با حفظ اقتدار و وحدت مردم لبنان را در راستای مصالح همگان قلمداد کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به رویکردهای برخی از کشورها اظهار کرد: برخی از کشورها با اتخاذ تاکتیک‌های غلط مبتنی بر تهدید انگاری توهمی درصدد نادیده انگاشتن واقعیت‌های موجود در ساختار اجتماعی و سیاسی منطقه و مغایر با روح منافع امت اسلامی گام بر می‌دارند.

ظریف در پرتو مناسبت وحدت اسلامی گفت: ما امیدواریم با تأسی از آموزه‌های اصیل پیامبر گرامی بتوان همه ملل و کشورهای اسلامی در چارچوب اهداف و ارزش‌های عظیم الشأن پیامبر گرامی مبادرت ورزیده و مقدرات امت و کشورهای اسلامی را در سرلوحه برنامه‌های خویش قرار دهند.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تحولات لبنان خاطرنشان کرد: مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از آرای مردم لبنان در تبلور خاستگاه خویش در موضوع انتخاب ریاست جمهوری لبنان همواره بر این راهبرد تصریح داشته که کلیه گروه‌ها و طوایف و طیف‌های سیاسی لبنان بتواند آن چه که مصلحت مردم لبنان را متبلور کنند.

شیخ نعیم قاسم با تشریح آخرین تحولات لبنان و سوریه و رویکردهای حزب الله در قبال توطئه‌های رژیم صهیونیستی اظهار کرد: ما از راهبردهای جمهوری اسلامی ایران که همواره در جهت حمایت از مصالح و منافع مردم لبنان و مقاومت شجاعانه در برابر توطئه‌های رژیم صهیونیستی بوده، تقدیر می‌کنیم.

او افزود: جمهوری اسلامی ایران با اتخاذ رویکردهای حکیمانه و چشم‌های تیزبین خود تمامی رخدادها را در عرصه‌های بین‌المللی و منطقه‌یی مورد توجه دارد.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان در پرتو دستاوردهای کنفرانس وحدت اسلامی اظهار امیدواری کرد که همه علماء و اندیشمندان و سیاستمداران کشورهای اسلامی در سایه نتائج کنفرانس وحدت اسلامی در تهران بر مشکلات ناشی از کوته‌بینی‌ها و کج‌اندیشی‌ها فائق آیند.

انتهای پیام
کد N1082892