در اطلاعیه ائتلاف خبرگان کارآمد مطرح شد

حضور بزرگان حوزه‌های علمیه در کنار فقهای جوان موجب ارتقاء کارآیی مجلس خبرگان می‌شود

ائتلاف خبرگان کارآمد با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که حضور چهره‌های نواندیش و فقهای جوان و صاحب نظر در کنار بزرگان انقلاب و حوزه های علمیه در مجلس خبرگان رهبری بی تردید موجب ارتقاء کارآیی و مقبولیت این مجلس با جامعه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این اطلاعیه‌ آمده است: در آستانه انتخابات مهم و حساس پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری قرار داریم، با توجه به جایگاه رفیع و بی بدیل رهبری نظام، مجلس خبرگان نیز از اهمیت خاصی در ساختار جمهوری اسلامی برخوردار است که به نیابت از مردم جنبه مقبولیت نظام را تامین می‌کند.

در بخش دیگری از این اطلاعیه حضور بزرگان حوزه‌های علمیه در کنار فقهای جوان مغتنم شمرده شده و آمده است: ائتلاف خبرگان کارآمد با ارج نهادن بر حضور مبارک علما و فضلای بزرگوار حوزه های علمیه در این عرصه هدف از شکل گیری ائتلاف را تقویت حضور چهره های نواندیش، با نشاط و فقهای جوان و صاحب نظر در مجلس خبرگان رهبری می داند که علاوه بر آگاهی‌های اجتهادی و تخصصی در فقه، با سایر علوم مرتبط با وظایف و رسالتهای این مجلس و کارکردهای نهاد رهبری آشنا باشند. حضور این چهره‌ها در کنار بهره مندی از سرمایه بزرگان انقلاب و حوزه های علمیه در مجلس خبرگان رهبری، بی تردید بر کارآیی، مقبولیت و ارتباط مستمر این مجلس با مردم خواهد افزود که به تحقق فرموده امام راحل "خبرگان، تقویت رهبری است" می انجامد.

این اطلاعیه در پایان تاکید کرده است: ائتلاف خبرگان کارآمد گرچه فهرست انتخاباتی اعضای خود را پس از اعلام رسمی تایید صلاحیت نامزدهای انتخاباتی منتشر خواهد کرد اما تلاش دارد در این فرصت با تبیین شاخص‌ها و مفاهیم محوری خود ضمن معرفی عناصر اصلی این گفتمان - فراتر از کسب رأی - به پویایی و نشاط فضای انتخابات مجلس خبرگان رهبری و بر تعمیق و توسعه مشارکت عمومی بیافزاید. بر این اساس در آینده نزدیک به معرفی شاخص‌ها و معیارهای فکری و گفتمانی خود اقدام خواهد شد.

انتهای پیام

کد N1082591