انصاری: تابلوی ورود ممنوع برای خانم‌ها نداریم!

ایرنا نوشت: معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: دولت روحانی معتقد است باید تمام موانع در مسیر ایفای نقش مدیریت زنان برداشته شود تا زنان در همه عرصه ها حضوری جدی و چشمگیر داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری روز یکشنبه در همایش تبیین نقش زنان در مشارکت در صحنه های سیاسی و اجتماعی در دانشگاه شهید بهشتی افزود: تدابیر دولت تدبیر و امید در زمینه ورود زنان به عرصه های مختلف اندیشیده شده و دولت در هیچ عرصه ای از مدیریت، فرقی میان زنان و مردان قائل نیست. 
وی گفت:  باید به اسلام ، انقلاب و  رهبر انقلاب که بارها با اقتباس از مکتب فقهی امام(ره) و اجتهاد پویای شخص ایشان که  بر مساله حضور زنان در جامعه تاکید دارد، افتخار کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری افزود: خوشحالیم که تعداد کثیری از بانوان به عنوان کاندیدا در مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده اند که امیدواریم تعداد بیشتری از آنان در مجلس به مردم خدمت گذاری کنند و حتی ما می خواهیم که زنان در مجلس خبرگان رهبری نیز حضور داشته باشند. 

معاون پارلمانی رییس جمهوری ابراز امیدواری کرد: با برنامه های خوب دولت و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بتوانیم مسیر رشد، ترقی، توسعه علمی و مدیریتی و نقش آفرینی زنان را فراهم کرده و اگر موانعی نیز هست با حمایت رسانه ها رفع شود. 
انصاری ادامه داد: فقه ما میان زن و مرد تفاوتی قائیل است و انقلاب و امام مفهوم آزادی زنان را به درستی تبیین کردند و امروز افتخار داریم در پرتو انقلاب زنان جامعه ما بیش از نیمی را دانشجویان تشکیل می دهند.
وی با بیان اینکه 60 درصد خانم های جامعه ما باسواد و تحصیلکرده، 120 هزار دختر طلبه در مراکز علمی اجتهاد، 50 هزار فارغ التحصیل حوزه های علمیه و میلیون ها دختر و زن فاطغ التحصیل در رشته های علمی داریم، افزود: کدام عرصه فعالیت علمی در کشور است که زنان جلوتر از مردان نباشند.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: این ظلم است که رسانه های غربی چهره عقب ماندگی از زنان را ترسیم می کنند و در جاهلیت امروز دو لبه تحجر و غرب زدگی، زنان را در حال نابود کردن شخصیت قرار داده است و داعشیان زنان را در تاریکی و ظلمت در خانه می خواهند.
وی همچنین به معنای یکی از آیه های قرآن با عنوان «ما تا همیشه برای زنان و مردان الگوی با شرافت و پاکدامنی و جهاد معرفی می کنیم که این فرد همسر فرعون است» اشاره کرد و گفت: کسانی که می گویند زن باید محصور باشد و در خانه بماند یا کسانی که می گویند زن نمی تواند در جامعه ایفای نقش کند، این آیه به آنها پاسخ می دهد.
همایش تبیین نقش زنان در مشارکت در صحنه های سیاسی و اجتماعی امروز یکشنبه در تالار امام علی (ع) دانشگاه شهید بهشتی با حضور جمعی زیادی از بانوان و با حضور حجت الاسلام شهیندخت مولاوردی معاون زنان و خانواده رئیس جمهوری برگزار شد.
27219

 

 

 

کد N1082547