حسینی صدر: یش از 6 میلیون بیکار در ایران وجود دارد

اشتغال,اشتغالزايي

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تامین شغل وظیفه مسئولان و وزرا است، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 6 میلیون بیکار در ایران وجود دارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موید حسینی صدر در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس ضمن تبریک ولادت پیامبر اکرم (ص) و هفته وحدت گفت: رئیس جمهور و دولت محترم! بابت کنترل تورم و موفقیت در عرصه دیپلماسی و ایجاد امید در جامعه و تلاش برای اجرای قانون اساسی که میثاق ملی ماست از شما تشکر می‌کنم اما توجه کنید رکود همه را مستاصل و بیکاری جوانان را مضطرب کرده است.

وی ادامه داد: بیش از 6 میلیون بیکار در ایران وجود دارد، در اصل 28 قانون اساسی آمده که هر فرد حق دارد که شغلی را بدان مایل است و مخالف اسلام و مسائل عمومی و حقوق دیگران نیست برگزیند بنابراین دولت موظف است با رعایت نیاز جامعه شغل افراد جامعه را تامین کند. تامین شغل وظیفه مسئولان و وزرا است، آدرس غلط ندهید، مردم را درست راهنمایی کنید، دولت باید برای جوانان شغل ایجاد کند.

نماینده مردم خوی و چایپاره خاطر نشان کرد: در کنار رکود سخت اقتصادی و عدم حمایت از صنایع دستی مثل فرش بافی، سیاست های غلط اقتصادی مثل واردات خشکبار به خصوص تخمه آفتابگردان، ضعف در مدیریت برخی دستگاه ها مثل تولید دخانیات داخلی یا صنایع چرم، تعطیلی صنایع معدنی، مشکل بیکاری را تشدید کرده است که وزرا مخصوصا وزرای کار و صنعت به این موضوع توجه و کاردانی خود را نشان دهند.

حسینی صدر همچنین به برخی مشکلات مرزی در حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و افزود: مجال کار از مردم مناطق مرزی گرفته شده و فقط سرمایه داران گردن کلفت تجارت می‌کنند. و برخی پروژه‌ها برای تاثیرگذاری در نتیجه انتخابات یا شروع نمی‌شود و یا به بهره برداری نمی‌رسند.

وی در پایان تاکید کرد: این دو ماه انتخابات تمام خواهد شد، استقبال مردم هم شورانگیز و خوب است، اما مواظب رفتارمان باشیم.

انتهای پیام

کد N1082433