تلاش یعالون برای توجیه جنایات صهیونیست‌ها با استفاده از واژه "تروریسم"

سیاسی

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در اقدامی برای توجیه جنایات صهیونیست‌های افراطی در به شهادت رساندن خانواده دوابشه و کاستن از موج انتقادات درباره فیلمی که اخیرا منتشر شده، عاملان اینگونه جنایات را "تروریست‌های یهودی" خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در 31 ژوئیه گذشته چند شهرک‌نشین افراطی منزل یک خانواده فلسطینی در روستای دوما واقع در شمال کرانه باختری را به آتش کشیدند که این آتش سوزی ابتدا باعث شهادت علی دوابشه، کودک 18 ماهه فلسطینی و سوختگی شدید پدر و مادر وی شد. چند روز بعد والدین این کودک نیز در اثر شدت سوختگی جان خود را از دست دادند. این اقدام خشم و محکومیت جهانی را به دنبال داشت.

موشه یعالون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در گفتگو با شبکه دو تلویزیون این رژیم گفت: زمان زیادی طول نخواهد کشید که اتهام قتل خانواده دوابشه متوجه عاملان آن می‌شود و با نهایت تاسف باید اعلام کنم که عاملات این جرم تروریست‌های یهودی هستند.

از سوی دیگر سایت خبری عبری زبان "وای نت" به نقل از منابع قضایی اعلام کرد که اواسط هفته آتی عاملان جنایت مذکور تفهیم اتهام خواهند شد.

تعدادی از یهودیان افراط‌گرا در این پرونده بازداشت شده‌اند که برخی رهبران مذهبی صهیونیست‌ها نیز در بین آنها به چشم می‌خورند.

طبق گزارش دستگاه امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شین بت)، گروه بازداشت‌شده چند جوان بودند که به یک گروه تروریستی یهودی پیوسته و در برخی حملات شرکت کرده‌اند.

در هفته‌ای که گذشت ویدئویی از شادی شهرک‌نشین‌های افراطی از کشته شدن این کودک 18 ماهه منتشر شد که دوباره جنجال‌ در سرزمین‌های اشغالی درمورد خشونت یهودیان افراطی را بر سر زبان‌ها انداخت.

در این فیلم که حدود ده روز قبل ضبط شده، تعدادی از جوانان یهودی افراطی در حال رقص دیده می‌شوند که با اسلحه به عکس علی دوابشه ضربه می‌زنند.

یعالون در ادامه این گفتگو از مسئولان گروه‌های راست‌گرای یهودی خواست "وجدان خود را ملاک قرار داده و برای احترام به قانون خطوطی آشکار تعیین کنند."

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه تاکید کرد این رهبران با تکیه بر موضعگیری‌های بی‌پایه و سست خود در حمایت از جنایاتی که یهودیان افراطی در حق فلسطینی‌ها مرتکب می‌شوند، قانون را تضعیف می‌کنند.

وی افزود: ارتباط مستقیمی میان عدم پذیرش قانون و اقدام این جوانان در به آتش کشیدن منزل یک خانواده فلسطینی و سپس جشن گرفتن آن وجود دارد.

یعالون در ادامه اظهارات اخیر نفتالی بنت، وزیر آموزش و رهبر حزب "خانه یهود" رژیم صهیونیستی که شرکت‌کنندگان در این جشن را "تروریست" خوانده بود، تایید کرد و گفت: مسئولان باید تحقیقات در این زمینه را از خاخام‌هایی که از مدت‌هاست جوانان را به اینگونه اقدامات تحریک می‌کنند، آغاز کنند.

انتهای پیام

کد N1082428