آرزویی که "زهران غلوش" با خود به گور برد

به دنبال هلاکت سرکرده گروهک تروریستی جیش الاسلام در غوطه شرقی سوریه، ویدئویی از وی منتشر شد که در آن، با توهین آشکار به شیعیان، اعلام می کند درصدد بازگرداندن "عظمت بنی امیه به شام" است.

آرزویی که "زهران غلوش" با خود به گور بردبه دنبال هلاکت سرکرده گروهک تروریستی جیش الاسلام در غوطه شرقی سوریه، ویدئویی از وی منتشر شد که در آن، با توهین آشکار به شیعیان، اعلام می کند درصدد بازگرداندن "عظمت بنی امیه به شام" است.

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم،"زهران علوش" در بخشی از این اظهارات گفت: "چه بخواهید یا نخواهید عظمت بنی امیه را به شام بازخواهیم گرداند.

وی با بیان توهین هایی که درسالهای اخیر ورد زبان وهابی های دست پرورده سعودی علیه شیعیان بوده است، گفت: "ای رافضیان پلید! به شما مژده می دهم همانطور که بنی امیه در گذشته، سرهایتان را له کرد، مردم غوطه و شام نیز به زودی مغزتان را له خواهند کرد و آنها قبل از آنکه شما در روز قیامت به بدترین عذاب خداوند گرفتار شوید در این دنیا، شما را گرفتار دشوارترین عذاب ها خواهند کرد.

یادآورمی شود "زهران عبدالله علوش"، سرکرده گروهک تروریستی جیش‌الاسلام در غوطه شرقی دمشق روز جمعه بر اثر حملات هوایی سوریه کشته شد.

علوش سال 1960 در غوطه در خانواده‌ای افراطی به دنیا آمد. پدرش از مهم‌ترین سران اخوان المسلمین در سوریه بود. وی فارغ التحصیل رشته معارف اسلامی از دانشکده شریعت دانشگاه دمشق بود و پس از تکمیل تحصیلات دانشگاهی در سوریه، به عربستان سفر کرد و در آنجا زیر نظر شیوخ معروف وهابی سعودی به تحصیل پرداخت. علوش پس از آن به سوریه بازگشت.

وی پس از تأثیرگذاری بر جوانان «دوما» و «غوطه»، آنان را به سوی وهابیت کشاند تا بتواند هسته‌های تروریستی کوچکی را تشکیل دهد. به دلیل همین فعالیت‌ها از سال 1987 تحت تعقیب سرویس‌های اطلاعاتی سوریه قرار گرفت و در سال 2009 به اتهام دست داشتن در برنامه ریزی برای انجام عملیات تروریستی دستگیر و به زندان افتاد، اما در ژوئیه 2011 مشمول عفو عمومی بشار اسد شد و توانست به همراه شمار قابل توجهی از کسانی که در جریان ناآرامی‌ها به دلیل دست داشتن در اقدامات مسلحانه زندانی شده بودند، از زندان خارج شود.

علوش، پس از گذراندن دوره‌های آموزشی جنگ چریکی و با حمایت برخی کشورهای منطقه، سرکردگی گروه تروریستی جیش الاسلام را برعهده گرفت. وی اخیرا در سفر به ترکیه روابط مستحکمی با اردوغان و سازمان جاسوسی ترکیه ایجاد کرده بود.

52310

کد N1082183