اپوزیسیون هند: سفر مودی به پاکستان به بهای امنیت ملی تمام می شود

سیاسی

حزب اپوزیسیون کنگره هند با اعتراض به سفر ناگهانی نخست‌وزیر هند به پاکستان اعلام کرد که این سفر به بهای امنیت ملی دهلی‌نو تمام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری تایمز آو ایندیا، مانیش تواری، رهبر حزب کنگره در پیامی توئیتری گفت: نخست‌وزیر می‌تواند صبحانه را در کابل، چای را در لاهور و شام را در دهلی‌نو صرف کند اما این اقدام‌ها به بهای امنیت ملی هند تمام می‌شود و هیچ دستاوردی ندارد.

وی افزود: چه چیزی در روابط هند و پاکستان تغییر کرده که نخست‌وزیر هند برای صرف چای به لاهور می‌رود؟ آیا اسلام‌آباد با خواسته‌های دهلی‌نو موافقت کرده؟ آیا آنها حاضر شده‌اند که بخش‌هایی از کشمیر را که غیر قانونی اشغال کرده‌اند، پس بدهند؟ آیا آنها راضی شده‌اند که دوباره رهبر سازمان تروریستی لشکر طیبه را بازداشت کنند یا داوود ابراهیم را که رئیس یک سازمان جنایی بود، به هند تحویل دهند؟

واکنش‌های حزب کنگره هند پس از سفر غیر منتظره نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند به پاکستان صورت گرفت. مودی در فرودگاه بین‌المللی علامه اقبال لاهور مورد استقبال نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان و سروزیر ایالت پنجاب قرار گرفت. سفر 150 دقیقه‌ای مودی به پاکستان اولین سفر یک نخست‌وزیر هند در 12 سال گذشته بود.

انتهای پیام

کد N1082137