رسایی در تذکری مطرح کرد؛

دولت تقصیر آلودگی هوا را به گردن ما بیندازید، اما فکری برای رفع آن بکنید

هواي پاك

نماینده مردم تهران با بیان اینکه مردم به سازمان محیط زیست به دلیل عدم رسیدگی به وضعیت آلودگی هوا سازمان باد و باران می‌گویند، گفت: در شرایطی که طبق آمارها میزان مرگ و میر به دلیل آلودگی هوا بیشتر شده است دولت باید فکری به حال جان مردم بکند که از همه چیز مهم‌تر است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین حمید رسایی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز (یکشبنه) با استناد به ماده 214 آیین‌نامه در موضوع تحقیق و تفحص از امور مختلف کشور در تذکری شفاهی، گفت: چند روز پیش در مورد تعیین تکلیف تحقیق و تفحص از بورس سوالی پرسیدم که آقای ابوترابی فرد ضمن تأیید حرف بنده گفتند که چون روزهای پایانی این دوره مجلس است هیأت رئیسه تصمیم گرفته که دیگر تحقیق و تفحصی انجام نشود، اما سوال من این است که درخواست تفحص از سازمان محیط زیست مربوط به یک سال پیش است که هنوز تعیین تکلیف نشده است.

وی با اشاره به میزان آلودگی هوا در تهران گفت: طبق مصاحبه عضو شورای شهر تهران و آمارها از شهرداری در این روزها میزان مرگ و میر در تهران به دلیل آلودگی هوا به میزان 30 نفر بیشتر شده است. از طرف دیگر طبق اعلام اورژانس میزان مراجعات نیز زیاد شده است.

رسایی ادامه داد: صبح که ما بچه را مدرسه بردیم یقه ما را گرفتند که فکری بکنید، در این شرایط برخی از مسئولان در دفتر کارشان دستگاه تصفیه هوا دارند، اما مردم که نمی‌توانند دستگاه تصفیه هوا داشته باشند. اصلاً دولت محترم، آلودگی هوا تقصیر ماست، ولی شما باید تصمیم بگیرید و ما در مجلس نمی‌توانیم تصمیم بگیریم.

این عضو جبهه پایداری در ادامه گفت: کار به جایی رسیده که مردم جک می‌سازند و مردم می‌گویند سازمان محیط زیست، سازمان باد و باران است چون دولت منتظر است بادی در هوا درست شود و آلودگی رفع گردد.

وی با اشاره به انتشار تصاویری از وضعیت تهران در شرایط آلوده گفت: با این وضعیت واردات بنزین را هم داریم، باز هم می گوییم اصلا مقصر ما هستیم ولی اکنون دولت باید تصمیم بگیرد چون جان مردم مهم‌تر است.

رسایی با اشاره به تعطیلات هفته گذشده مدراس گفت: مدارس هفته گذشته از روز یکشنبه تا سه‌شنبه در تهران تعطیل شد اما در روز چهارشنبه با میزان آلودگی هوای بالا تعطیل نشد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد در واکنش به این تذکر گفت که موضوع تفحص از سازمان محیط زیست را بررسی می‌کند که برای چه زمانی بوده و چرا در دستور قرار نگرفته است.

انتهای پیام

کد N1082127