در اخطاری مطرح کرد،

لاهوتی: لایحه هوای پاک تعیین تکلیف شود

هوا,هواي سالم,هواي پاك

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آلودگی هوا این مساله را مطرح کرد که با توجه به پایان یافتن بررسی لایحه هوای پاک این لایحه تعیین تکلیف شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، مهرداد لاهوتی در اخطاری گفت: آلوگی هوا به مردم آسیب وارد می‌کند دولت نیز لایحه هوای پاک را ارائه داده و بررسی آن در کمیسیون کشاورزی به پایان رسیده است.

او ادامه داد: با توجه به فشردگی کار در این مجلس به بررسی این لایحه نمی‌رسیم. درخواست من این است که این مساله به صورت اصل هشتاد و پنجی بررسی شود و پس از بررسی در کمیسیون مستقیما به شورای نگهبان ارجاع شود.

این نماینده مجلس از تصمیمات نادرست مجلس در این زمینه انتقاد کرد و افزود: زمان معاینه فنی اتومبیل‌ها دو سال بود که ما در این مجلس کار بدی کردیم و آن را به 5 سال افزایش دادیم.

لاهوتی همچنین تاکید کرد:‌ اجازه بدهیم این لایحه به صورت اصل 85 بررسی شود تا مردم از این آلودگی که دارند از آن رنج می‌برند نجات پیدا کنند.

لاهوتی به خسارات ناشی از تعطیلی‌ها در نتیجه آلودگی هوا نیز اشاره کرد و گفت: این قانون را زودتر تعیین تکلیف کنید.

به گزارش ایسنا، ابوترابی فرد که ریاست جلسه را بر عهده داشت ضمن تاکید بر این که باید قدم مناسبی در این زمینه برداشته شود به مزاح به لاهوتی گفت که اخطار را آقای رسایی باید بدهند.

اشاره‌ی ابوترابی به تلاش رسایی نماینده تهران برای پخش تعدادی ماسک تنفسی در مجلس بود که لاهوتی در پاسخ گفت: ماسک هم تهیه کرده بودیم اما فعلا نمی‌زنیم.

انتهای پیام

کد N1082099