داعش مسئولیت حمله به مسجدی در بنگلادش را برعهده گرفت

بنگلادش

گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله به مسجد "فرقه احمدیه" در بنگلادش را که طی آن عامل انتحاری کشته و دست کم سه تن دیگر زخمی شدند، پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نهاد اطلاعاتی SITE مستقر در آمریکا که مسئول نظارت بر اقدامات گروه‌های تروریستی است، گزارش داد: گروه داعش مسئولیت حمله به مسجد متعلق به فرقه احمدیه را که روز جمعه صورت گرفت، پذیرفته است.

در جریان این انفجار عامل انتحاری که کمربند انتحاری به خود بسته بود خودش را داخل این مسجد واقع در باگمارا در 250 کیلومتری داکا، پایتخت این کشور آسیایی منفجر کرد؛ در جریان این انفجار عامل انتحاری کشته شده و سه تن دیگر نیز زخمی شدند.

داعش مسئولیت یکسری حملات اخیر در بنگلادش شامل تیراندازی به سه خارجی که دو تن از آنها کشته شدند و قتل رئیس یک عبادتگاه سوفیان در نوامبر 2015 را برعهده گرفته است.

این گروه تروریستی همچنین مسئولیت حمله به مسجد شیعیان در شمال بنگلادش را که ماه گذشته میلادی صورت گرفت و در جریان آن یک تن کشته و سه تن دیگر زخمی شدند، برعهده گرفت.

پلیس بنگلادش گروه جماعت المجاهدین بنگلادش را مسئول حمله‌های اخیر می‌داند اما شیخ حسینه، نخست وزیر این کشور حزب اپوزیسیون را عامل این حملات می‌داند؛ اتهامی که این حزب رد کرده است.

تحلیلگران می‌گویند گروه‌های افراطگرا خطر رو به رشدی برای دولت محافظه کار بنگلادش محسوب می‌شوند.

انتهای پیام

کد N1081928