بازدید رئیس بخش اقتصادی سفارت ژاپن از منطقه اقتصادی سلفچگان قم

قم,منطقه ویژه اقتصادی

دبیر اول و رئیس بخش اقتصادی سفارت ژاپن از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)‌، منطقه قم، دراین بازدید موقعیت جغرافیایی، مزیت‎های سرمایه‌گذاری و قانونی مناطق ویژه و بخصوص منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان تبیین شد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان درنشستی با دبیر اول و رئیس بخش اقتصادی سفارت ژاپن، ضمن ابراز تشکر از «نوبوهیکو واتانابه» به خاطر قبول این دعوت، همکاری با کشورهای پیشرفته و جذب سرمایه گذاران خارجی، از جمله کشور ژاپن را بسیار حائز اهمیت دانست.

سید مهدی طباطبایی ابراز امیدواری کرد که این دیدار آغازی بر همکاری‎های گسترده شرکت‎های خوب ژاپنی با صنایع ایران و منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان باشد.

« نوبوهیکو واتانابه» دبیراول و رئیس بخش اقتصادی سفارت ژاپن نیز در سخنان خود ضمن اشاره به اینکه آشنایی کامل با قوانین و مقررات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران دارد، موقعیت جغرافیایی مناسب منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: معرفی این منطقه به سرمایه گذاران کشورش را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

معاونین سرمایه گذاری و گمرکی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان نیزدر این جلسه به تفصیل قوانین، مقررات و سایر ویژگی‌های این منطقه مهم اقتصادی را برای رئیس بخش اقتصادی سفارت ژاپن بیان کردند.

آنان آمادگی این منطقه را برای ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه‌های الکترونیک، لجستیک، مونتاژ انواع خودرو‌های سبک و سنگین و سایر تکنولوژی‌های هایتک را اعلام کردند.

منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در محدوده‌ای به وسعت 2000 هکتار در 185 کیلومتری تهران و در چهار‌راه جاده‌های ترانزیت‌ در مرکز ایران واقع شده است.

این منطقه، به عنوان مهمترین و نزدیکترین منطقه ویژه اقتصادی به مرکز سیاسی – اقتصادی کشور، واقع در جاده ابریشم، راه آهن سراسری و بزرگراههای اصلی شمال، جنوب، شرق و غرب ایران بوده و جهت برقراری ارتباط با اروپا، کشورهای آسیای میانه و خلیج فارس به منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز و منحصر به فرد داشته و قادر است نقش تعیین کننده‌ای در اقتصاد کلان کشور ایفا نماید.

منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم در 50 کیلومتری جنوب غربی قم قرار دارد.

انتهای پیام

کد N1081921