حماس، پیام تسلیت درباره «علوش» را تکذیب کرد

سیاسی

خالد قدومی نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس در ایران در خصوص پیام تسلیت منتسب به این جنبش درباره «زهران علوش» رهبر گروه جیش‌الاسلام سوریه تاکید کرد: جنبش مقاومت اسلامی حماس در سال 2012 از سوریه خارج شده است و هیچ‌گونه حضوری در آنجا ندارد و چیزی هم به نام جنبش حماس سوریه وجود خارجی ندارد.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: بیانیه‌های جنبش مقاومت اسلامی حماس در ارگان رسمی این جنبش روی شبکه اینترنت ثبت و موجود است و غیر از این بیانیه‌ها هر آنچه صادر شود مربوط به جنبش حماس نیست و جعلی است.

نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس در ایران افزود: جنبش حماس تاکید می‌کند که در امور داخلی هیچ کشوری دخالت نمی‌کند و از کشورهای عربی و اسلامی می‌خواهد که حماس را قربانی بحران‌های داخلی خود و نزاع‌های منطقه‌ای نکنند چون حماس جنبشی جهادی است که هدف و قطب‌نمایش فلسطین است و تنها و تنها با رژیم صهیونیستی سر جنگ دارد.

خالد قدومی تصریح کرد: از عزیزان اصحاب رسانه درخواست داریم که قبل از هر گونه اتهام‌زنی و انتساب هر اظهار نظر و بیانیه‌ای به حماس از دفتر آن در تهران حقیقت را جویا شوند.

وی در پایان گفت: دست‌های پلید پنهان شبانه‌روز برای تفرقه میان امت اسلامی تلاش می‌کنند، بنابراین وظیفه ما این است که متحد شویم و جلوی همه تلاش‌های مشکوک را بگیریم.

انتهای پیام

کد N1081704