ولایتی در دیدار با رئیس جمعیت شیعیان ترکیه:

وحدت مسلمانان برای مبارزه با جریان‌های تکفیری ضروری است

سیاسی

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تأکید بر وحدت مسلمانان برای مقابله با جریانهای تکفیری گفت: جمهوری اسلامی همه تلاش خود را برای ارتقای همکاری‌های منطقه‌ای به کار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر ولایتی در دیدار با رئیس جمعیت شیعیان ترکیه افزود: ایجاد وحدت روزافزون میان مسلمانان به ویژه برای مبارزه با جریان های افراطی و تکفیری، ضرورتی انکارناپذیر است و کشورهای همسایه در منطقه باید با جدیت در این زمینه همکاری کنند.

وی با اشاره به توطئه دشمنان ضد اسلام افزود: دشمنان اسلام تلاش می‌کنند چهره خشن و حامی تروریسم را از مسلمانان به جهانیان معرفی کنند اما دین مبین اسلام دین رحمت و اندیشه های والای انسانی است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آنچه امروز به نام اسلام در حال معرفی است، توطئه جریان‌های تروریستی و دشمنان اسلام با هدف ایجاد تفرقه میان مسلمانان از هر مذهبی است و برای آنها تفاوتی میان شیعه و سنی وجود ندارد.

ولایتی تأکید کرد: باید بدانیم منطقه با همگرایی کشورها و بدون دخالت دیگران می‌تواند به موفقیت دست یابد و فقط با وحدت و همگرایی مسلمانان می‌توان در برابر توطئه دشمنان ایستادگی کرد.

کد N1081410