در همایش «طلایه‌داران وحدت» تاکید شد

هفته وحدت نماد اتحاد هر چه بیشتر مسلمانان است

همایش «طلایه‌داران وحدت» به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت با حضور علمای تشیع و تسنن امروز در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کردستان، این همایش با حضور حجت‌الاسلام بی‌آزار شیرازی، عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و نماینده ولی فقیه در استان کردستان و جمعی از مسئولان و روحانیون اهل تشیع و تسنن برگزار شد.

در این همایش، مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با گرامیداشت هفته وحدت اظهار کرد: این هفته نماد اتحاد و یکپارچگی هر چه بیشتر مسلمانان است.

حجت‌الاسلام علی اکبر نصرتی، افزود: میلاد حضرت ختمی مرتبت(ص) حاوی پیام محبت و دوستی مسلمانان به تمام جهانیان است و ایام هفته وحدت شادی و مسرت بخش برای تمام مسلمانان است.

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز در این همایش با اشاره به آیات و روایاتی در مورد اتحاد و یکپارچگی مسلمانان، بیان کرد: برای رسیدن اسلام به جایگاه‌های متعالی باید مسلمانان دست به دست هم داده و همواره در مسیر صراط مستقیم حرکت کنند.

حجت‌الاسلام بی‌آزار شیرازی، با اشاره به برگزاری کنگره امام شافعی در استان، عنوان کرد: در این کنگره پیرامون شخصیت امام شافعی و فقه این بزرگوار به روشنی برای همگان مباحثی مطرح می‌شود که بیان این مباحث موجب انس و الفت هر چه بیشتر مسلمانان خواهد شد.

امام جمعه شهر مریوان در این همایش با تأکید بر اینکه وحدت مسلمانان برای خنثی کردن توطئه‌های دشمنان است، افزود: عمل و سیره پاک پیامبر اسلام(ص) بر همگان امری واجب و عینی است.

ماموستا مصطفی شیرزادی، پیامبر اسلام(ص) را نقطه محوری اسلامیت و عامل وحدت اسلامی دانست و افزود: قرآن کریم نیز بسیاری از دردهای اجتماعی را معرفی کرده و برای هرکدام نیز نسخه‌ای دارد.

در ادامه این مراسم گروه مولودخوانی و دف‌نوازی در مدح پیامبر اکرم(ص) به اجرای برنامه پرداختند.

انتهای پیام

کد N1081376