کابینه لیبی تا یک ماه دیگر معرفی می‌شود

لیبی

وزیر خارجه لیبی با درخواست از طرف‌های لیبیایی مخالف با توافق "صخیرات" برای پیوستن به روند صلح لیبی، گفت: کابینه لیبی تا یک ماه دیگر اعلام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد الدایری، وزیر خارجه لیبی در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه‌ای "الشرق الاوسط" با بیان این مطلب تصریح کرد:

آنچه که تا کنون بر سر آن توافق حاصل شده است، رئیس شورای ریاستی و پنج نماینده وی است که مسئولیتشان تشکیل دولت و اعلام آن ظرف 30 روز است.

وی افزود: برخی از گروه‌های مسلح در طرابلس کم کم خطر اوضاع فعلی را درک کرده و آمادگی خود را برای همکاری در مرحله توافق صخیرات اعلام کرده‌اند و تاکید دارند در صورتی که طرابلس به عنوان مقر دولت لیبی تعیین شود، این گروه‌ها از این دولت حمایت می‌کنند.

الدایری درخصوص سرنوشت توافق "صخیرات" که اخیرا در مراکش امضا شد، گفت: این توافق به پارلمان طبرق و کنگره ملی عرضه می‌شود و ما امیدوار هستیم که سایر طرف‌ها این توافق را اجرا کنند.

وی عنوان داشت: سازمان ملل دولت لیبی را تعیین نکرده و در این زمینه مداخله‌ای نداشته است.

وزیر خارجه لیبی در پاسخ به این که آیا سازمان ملل وعده داده است که پس از توافق صخیرات، ممنوعیت ارسال سلاح برای ارتش لیبی را بردارد یا خیر، گفت، خیر سازمان ملل وعده‌ای نداده است.

انتهای پیام

کد N1081176