شمار شهدای انتفاضه به 138 تن رسید/مصدومیت 115 فلسطینی طی درگیری‌های کرانه باختری

فلسطين

نظامیان رژیم صهیونیستی صبح امروز (شنبه) به بهانه تلاش یک جوان فلسطینی برای حمله به آنها با استفاده از سلاح سرد، به سمت وی تیراندازی کردند و او را به شهادت رساندند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز عربی، منابع صهیونیستی مدعی شدند که این جوان در نزدیکی دروازه الخلیل در بخش قدیمی قدس به نظامیان صهیونیستی نزدیک شد و قصد داشت یکی از آنها را با چاقو هدف قرار دهد که با تیراندازی سربازان ارتش صهیونیستی به شهادت رسید.

این منابع اعلام کردند که این جوان پس از زخمی شدن به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست، در اثر شدت خونریزی و ممانعت سربازان صهیونیستی از انتقال وی به بیمارستان توسط تیم‌های پزشکی و آمبولانس‌ها جان خود را از دست داد.

با شهادت این جوان فلسطینی، شمار شهدای انتفاضه قدس از آغاز ماه اکتبر گذشته تاکنون به 138 نفر رسید و تاکنون بیش از 15 هزار فلسطینی هم در جریان درگیری‌های انتفاضه قدس با نظامیان صهیونیستی زخمی و یا در اثر استنشاق گازهای اشک آور مسموم شده‌اند.

از سوی دیگر، نظامیان صهیونیستی جمعه شب گذشته جسد شهیده "مهدیه حماد" را که ظهر روز جمعه به ضرب گلوله سربازان ارتش صهیونیستی در داخل خودروی خود در ورودی شهرک سلواد واقع در شرق شهر رام الله به شهادت رسیده بود، به خانواده‌اش تحویل دادند.

همچنین در جریان درگیری‌های روز جمعه در مناطق مختلف کرانه باختری تقریبا 115 شهروند فلسطینی در اثر اصابت گلوله‌های جنگی و مشقی و یا خفگی در نتیجه استشمام گاز اشک آور مجروح و مسموم شدند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، سازمان هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در جریان این درگیری‌ها 7 جوان فلسطینی به ضرب گلوله‌های جنگی و 31 نفر به ضرب گلوله‌های مشقی زخمی شدند و دهها نفر دیگر در اثر استشمام گازهای سمی و اشک آور مسموم شدند.

شهر رام الله واقع در وسط کرانه باختری یکی از این مناطق درگیری میان نظامیان صهیونیستی و جوانان فلسطینی بود که در جریان آن 4 جوان فلسطینی در اثر اصابت گلوله جنگی و 19 نفر دیگر در اثر اصابت گلوله‌های مشقی زخمی شدند و دهها نفر دیگر هم در جریان درگیری‌های اردوگاه‌های قلندیه و جلزون در جنوب و شمال این شهر در اثر استنشاق گازهای سمی دچار حالت خفگی شدند.

در جریان درگیری‌هایی هم که در نزدیکی زندان صهیونیستی عوفر در اراضی شهرک بیتونیا واقع در غرب رام الله روی داد، یک جوان فلسطینی از ناحیه پا هدف اصابت گلوله جنگی قرار گرفت و دهها نفر دیگر دچار حالت خفگی شدند.

در شهرک نعلین واقع در غرب شهر رام الله یک شهروند فلسطینی 40 ساله در اثر زیر گرفته شدن با یک خودروی نظامی صهیونیستی زخمی شد و برای مداوا به بیمارستان انتقال داده شد.

علاوه بر این، در جریان درگیری‌هایی که در ورودی این شهرک روی داد 2 جوان فلسطینی دیگر به ضرب گلوله جنگی و 2 نفر هم به ضرب گلوله مشقی زخمی شدند و دهها نفر هم در اثر استنشاق گازهای سمی و اشک آور دچار مسمومیت شدند.

شهرک کفر قدوم در شرق شهر قلقیلیه نیز شاهد درگیری‌های مشابه و سرکوب راهپیمایی علیه احداث دیوار حائل و شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی بود که در جریان این درگیری‌ها یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله جنگی زخمی شد و دهها نفر دیگر در اثر استنشاق گازهای اشک آور دچار حالت خفگی شدند.

در همین راستا، در جریان درگیری‌هایی که در نزدیکی مسجد بلال بن رباح در مجاورت اردوگاه عایده واقع در شمال شهر بیت لحم در جنوب کرانه باختری روی داد، 7 جوان فلسطینی به ضرب گلوله های مشقی زخمی شدند و دهها نفر هم دچار حالت خفگی شدند. در درگیری‌های شهرک خضر در جنوب بیت لحم نیز 4 جوان فلسطینی در اثر اصابت گلوله‌های مشقی زخمی شدند.

انتهای پیام

کد N1081106