فاطمه رهبر با ایسنا مطرح کرد

احتمال ثبت و فعالیت حزب رهروان در آینده

انتخابات مجلس دهم

عضو هیات رییسه فراکسیون رهروان ولایت مجلس با تشریح روند فعالیت‌های انتخاباتی رهروان اظهار کرد: پشتوانه‌ای که برای لاریجانی در قم وجود دارد بسیار پشتوانه قوی است.

عضو هیات رییسه فراکسیون رهروان ولایت مجلس با تشریح روند فعالیت‌های انتخاباتی رهروان اظهار کرد: پشتوانه‌ای که برای لاریجانی در قم وجود دارد بسیار پشتوانه قوی است.

فاطمه رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی مطرح شدن مباحثی درباره تشکیل حزب یا جمعیت رهروان گفت: از حدود دو سال پیش اعضای رهروان این بحث را داشتند که برای انتخابات دهمین دوره مجلس نیاز به حمایتی دارند که از طرف فراکسیون اتفاق بیافتد، البته در دوره‌های پیش هم این گونه بوده است و از آنجایی که اکثریت نمایندگان در این فراکسیون عضویت دارند برای تعیین چنین ساز و کاری پیشنهاداتی ارائه شد که یکی از آنها تشکیل حزب بود، البته راه‌اندازی حزب می‌تواند حرکت خوبی برای انسجام نماینده‌ها درهر دوره‌ای باشد.

وی با بیان این‌که فراکسیون رهروان هم در این زمینه گفت‌وگوهایی داشت و قرار بر این بود که تبدیل به یک حزب شود، اظهار کرد: البته خبری که در جراید مطرح شد خبری یکباره بود و ما که در شورای مرکزی حضور داریم تنها از کلیات مطلع بودیم، بنابراین با بحث‌ها و گفت‌وگوهای متفاوتی که صورت گرفته، آقای جلالی رئیس فراکسیون هفته پیش در مصاحبه‌ای اعلام کرد که راه اندازی حزب یا جمعیت رهروان ولایت فعلا متنفی است.

این عضو هیات رییسه فراکسیون رهروان ولایت مجلس با اشاره به این که اعلام این موضوع در زمان خوبی انجام نشد، خاطرنشان کرد: ممکن است کارهای اداری برای ثبت این حزب بعدها ادامه پیدا کند و حرکت خودش را ادامه دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: وقتی احزاب به موقع فعالیت‌شان را شروع نکنند، در ایام نزدیک به انتخابات همه این فعالیت‌ها بوی انتخابات می‌گیرد و بحث سهم خواهی مطرح می‌شود.

رهبر درباره‌ی این که آیا این فراکسیون رهروان ساز و کار خاصی را تعریف کرده است یا خیر؟ گفت: ساز و کار که همان شورای مشورتی ائتلاف بزرگ اصولگرایان است که 8 حزب مختلف در آن عضو هستند، 10 نفر از علما و افرادی از جامعه روحانیت مبارزه و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،همچنین دبیر کل جامعه روحانیت، آیت‌الله موحدی کرمانی و 4 نفر از صاحب نظران و افرادی که دارای نفوذ کلام هستند و شخصیت‌هایی حقیقی و حقوقی مثل دکتر لاریجانی، قالیباف، ولایتی که بعضا به دلیل مشغله‌کاری که دارند ، نماینده‌هایی را معرفی کرده‌اند که از فکر و اندیشه آنها بتوان در جهت پیشبرد اهداف استفاده کرد.

این عضو هیات رییسه فراکسیون رهروان ولایت همچنین در این خصوص که آیا لاریجانی هم در جلسات شرکت داشته است یا خیر؟ اظهار کرد: ظاهرا آقای لاریجانی شرکت نکرده‌اند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: ناگفته نماند پشتوانه‌ای که برای لاریجانی در قم وجود دارد بسیار پشتوانه قوی است و جامعه روحانیت کشور، علما ، طلاب و فضلایی که در قم هستند پشتوانه بسیار قوی برای ایشان می‌باشند.

انتهای پیام

کد N1081007