قطر برای آزادی شکارچیانش در عراق دست به دامن سید حسن نصرالله شد

قطر

قطر تماس‌هایی را با حزب الله لبنان برای میانجیگری جهت آزادی شکارچیان قطری در مقابل تلاش دوحه برای آزادی عراقی‌ها و لبنانی‌هایی که توسط گروه‌های مسلح در عراق و سوریه ربوده شده‌اند، آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المسله، یک منبع دیپلماتیک عربی به نقل از مسئولان قطری گفت: دولت عراق به شکل رسمی به دوحه اعلام کرده که گردان‌های حزب الله این کشور هفته گذشته 19 قطری را ربوده‌اند و ربوده شدگان در اماکنی حضور دارند که نمی‌توان به آنجا رفت.

به گفته این منبع، قطری‌ها می‌دانند که حزب الله لبنان نفوذ زیادی روی حزب الله عراق دارد برای همین تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر پیامی را برای سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان فرستاده و از وی خواسته است تا بابت آزادی شکارچیان قطری مداخله کند.

به گفته این منبع، نماینده ویژه امیر قطر اخیرا به بیروت سفر کرده و با دفتر سید حسن نصرالله ارتباط برقرار کرده است. همزمان نیز غانم خلیفه الکبیسی، مدیر سازمان اطلاعات قطر با عباس ابراهیم، مدیرکل سازمان امنیت لبنان تماس گرفته است.

به گفته این منبع، ربایندگان 9 تن از قطری‌ها را آزاد کرده‌اند و همچنان 19 تن دیگر در دست آن‌ها هستند. از جمله این ربوده شدگان افراد عضو خاندان حاکم قطر و خانواده‌های معروف قطری هستند.

این منبع اعلام کرد که حزب الله لبنان به قطری‌ها اعلام کرده که نهایت تلاش خود را برای تماس با ربایندگان و آزادی ربوده شدگان بکار می‌گیرد. در مقابل نیز قطری‌ها وعده داده‌اند که برای آزادی عراقی‌ها و لبنانی‌هایی تلاش کنند که توسط گروه‌های مسلح در عراق و سوریه ربوده شده‌اند.

قطر همچنین اعلام کرده که دنبال کانال ارتباطی برای تماس با داعش جهت آزادی 9 نظامی لبنانی است.

اخیرا افراد مسلح در جنوب عراق 28 شکارچی قطری را ربودند و به گفته منابع ربایندگان آزادی شیخ نمر باقر النمر، رهبر شیعیان عربستان را که به اعدام محکوم شده، خواستار شده بودند.

انتهای پیام

کد N1080760