معاون نخست‌وزیر گرجستان مامور تشکیل کابینه شد

پس از استعفای تعجب‌برانگیز نخست‌وزیر گرجستان، رئیس‌جمهوری این کشور معاون وی را به عنوان رئیس دولت جدید نامزد کرد.

پس از استعفای تعجب‌برانگیز نخست‌وزیر گرجستان، رئیس‌جمهوری این کشور معاون وی را به عنوان رئیس دولت جدید نامزد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، گیورگی کویریکاشویلی، معاون نخست‌وزیر گرجستان به عنوان نامزد تصدی این پست روز جمعه معرفی شد. این اقدام پس از دو سال نخست‌وزیری ایراکلی گاریباشویلی و استعفای ناگهانی وی در چهارشنبه گذشته انجام شد.

گیورگی مارگولاشوویلی، رئیس‌جمهوری گرجستان گفت که وی نام کویریکاشویلی را برای تایید به پارلمان تسلیم کرده است. این اقدام پس از آن انجام شد که در بحبوحه کاهش محبوبیت ائتلاف حاکم "رویای گرجستانی"، این حزب حمایت خود را از این اقتصاددان 48 ساله اعلام کرد. حزب حاکم به شدت تلاش دارد تا محبوبیت رو به افول خود را تا انتخابات پارلمانی سال آتی اندکی افزایش دهد.

کویریکاشویلی که تاکنون به عنوان وزیر امور خارجه هم خدمت می‌کرد، در سخنانی کوتاه خطاب به خبرنگاران گفت که قصد دارد "تغییراتی اندک و نه گسترده" در کابینه انجام دهد.

ایراکلی گاریباشویلی 33 ساله چهارشنبه گذشته و تنها در شرایطی که دو سال از نخست‌وزیری وی گذشته بود، استعفا کرد. وی زمانی که در 31 نوامبر 2013 به عنوان رئیس دولت انتخاب شد، لقب جوانترین نخست‌وزیر اروپا را گرفت. وی از نامزدی کویریکاشویلی استقبال و وی را "گزینه‌ای بسیار خوب" توصیف کرد.

انتهای پیام

کد N1080647