رئیس اجرایی دولت افغانستان:

افغانستان خواهان شرکت هند در پروژه های بزرگ اقتصادی این کشور است

سیاسی

رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان، با نخست وزیر هند ملاقات کرد و خواهان حضور پررنگ هند در پروژه های بزرگ اقتصادی کشورش شد.

 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری «بخدی» افغانستان، «نارندا مودی» نخست وزیر هند در سفر به افغانستان، با «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت وحدت ملی این کشور دیدار کرد.

در این دیدار عبدالله عبدالله بیان داشت که حضور جدی هند در برنامه‌های انتقال گاز، انرژی و اتصال منطقه از طریق احداث راه آهن و همچنین سرمایه گذاری این کشور برای افغانستان مهم است.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد که هند در برنامه‌های درازمدت افغانستان سهام داشته باشد و سرمایه گذاری کند.

 در این دیدار، مقامات بلند پایه کشور افغانستان از جمله معاونان رییس اجرایی، وزیر خارجه، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان و مشاوران ریاست اجرایی این کشور نیزحضور داشتند.

عبدالله عبدالله روابط میان هند و افغانستان را تاریخی، دیرینه و پایدار خواند و از کمک های این کشور و توجه نخست وزیر هند به افغانستان قدردانی و سپاسگزاری کرد.

وی سفر مودی به افغانستان را در این مرحله از تاریخ به یادماندنی توصیف کرد و این سفر را گامی در جهت استحکام روابط دوستانه دو کشور تلقی کرد.

رییس اجرایی دولت افغانستان افزود: هر دو کشور برای استقرار صلح و امنیت در منطقه با تهدیدهای مشترکی روبرو هستند وبنابراین استقرار صلح و امنیت در منطقه  همکاری بیشتر دو کشور را می طلبد.

وی در ادامه بیان کرد: در کنارتهدیدها، فرصت‌های خوبی برای همکاری فراهم است که دو کشور می توانند از آن برای رشد و توسعه اقتصادی استفاده کنند.

 

کد N1080525