سرکرده جدید جیش الاسلام کیست؟

سوریه

ایسنا نوشت: "عصام بویضانی" به عنوان فرمانده کل گروه تروریستی جیش الاسلام تعیین شد.

منابع میدانی در جیش الاسلام اعلام کردند که شورای رهبری این گروه مورد حمایت عربستان سعودی بعد از کشته شدن زهران علوش، "عصام بویضانی" را به عنوان فرمانده کل این گروه تروریستی تعیین کردند.

(تصویر سمت راست علوش و تصویر سمت چپ بویضانی)

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه الجزیره، شورای رهبری جیش الاسلام در بیانیه‌ای اعلام کرد که جیش الاسلام به مسیر خود در مبارزه با نظام سوریه و داعش ادامه خواهد داد و عصام بویضانی ملقب به ابوهمام یکی از رهبران ارشد جیش الاسلام که در ریف دمشق متمرکز است بر رهبری این گروه تعیین شده است.

منابع اعلام کردند که بویضانی از اهالی شهر دوما است.

علوش از حمایت کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به ویژه عربستان و نیز ترکیه و برخی کشورهای جهان برخوردار بود و بیش از 20 هزار عناصر تروریستی در اختیار داشت که با سلاح‌های سنگین توپخانه‌ای و تانک به مقابله با ارتش سوریه می‌پرداخت.

برخی منابع گفته‌اند که علوش در حمله هوایی روسیه که نشست این گروه را در منطقه المرج در غوطه شرقی دمشق هدف قرار داده بود، کشته شد.

جیش الاسلام یکی از گروه‌های تروریستی بود که سند اخیر نشست ریاض را امضا کرد.

به گفته منابع، جنگنده‌های روسیه مقر مخفیانه جیش الاسلام را در این حمله هوایی هدف قرار دادند این در حالی است که خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)‌ اعلام کرده است نیروهای هوایی سوری این حمله را انجام دادند.

فرماندهی ارتش سوریه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که این عملیات ویژه موجب کشته شدن علوش شد.

فرماندهی کل ارتش سوریه تاکید کرد که زهران علوش و تعدادی از وابستگان جیش الاسلام و گروه "الرحمان" و احرار الشام طی عملیات ویژه نیروهای سوری در غوطه شرقی به هلاکت رسیدند.

در بیانیه فرماندهی ارتش سوریه آمده است که بعد از سلسله عملیات رصد و پیگرد و استناد به اطلاعات دقیق و همکاری شهروندان سوری این عملیات ویژه هوایی علیه مقرهای گروه‌های تروریستی در غوطه دمشق صورت گرفت.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز اعلام کرد که در کنار علوش پنج تن از رهبران ارشد جیش الاسلام نیز کشته شدند.

5252

کد N1080522