بیانیه کانون تقریب دانشگاه مذاهب اسلامی به‌مناسبت هفته وحدت

هفته وحدت,وحدت,دانشگاه مذاهب اسلامی,ضرورت وحدت مذاهب

کانون تقریب دانشگاه مذاهب اسلامی با صدور بیانیه‌ای به مناسبت آغاز هفته وحدت ضمن گرامیداشت این ایام بر لزوم هوشیاری ملت اسلامی در برابر تفرقه افکنی دشمنان و حفظ اتحاد و همدلی تمام آحاد امت اسلامی تاکید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا رسول الله (صلی الله علیه و آله وسلم)

اگر ملت‌های کشورهای اسلامی‌ در همه‌ این منطقه‌ وسیع، که یک کسر بزرگی از جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهند نه در جزئیات، بلکه در جهت‌گیری‌های کلی با یکدیگر همراه باشند، دنیای اسلام به اوج ترقی و تعالی خواهد رسید. بیانات امام خامنه‌ای

امت اسلامی در شرایط دشواری به سر می‌برد و بحران‌های بزرگی آینده‌ آن را تهدید می‌کند. امروز دشمنان اسلام ‌با حملات رسانه‌ای در پررنگ کردن اختلاف شیعه و سنی و حملات نظامی چون تربیت نیروهای داعشی و معرفی آن به جهانیان به نام اسلام، سعی در مخدوش کردن چهره‌ی اسلام ناب محمدی و ایجاد تفرقه بین پیروان رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) را دارند. آنها دریافتند عزت و اقتدار جهان اسلام در گرو اتحاد آنهاست. این اتحاد، حصر مذاهب و یا اخذ مشترکات مذاهب و طرد مفترقات آنها نیست، بلکه متشکل شدن مسلمین در یک صف‌ در برابر دشمنان مشترکشان است.

امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ‌نیز به پیروی از سیره‌ اهل بیت عصمت و طهارت کمر به شکست خصم بربستند. با نام‌گذاری ولادت پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله وسلم) به هفته‌ وحدت این تهدید را به فرصتی ارزشمند مبدل ساختند. حضرت امام با این نام‌گذاری نشان دادند در هر برهه‌ای از زمان مسلمانان نیازمند همدلی و‌ وحدت با یکدیگرند.

در حقیقت پیام هفته‌ وحدت این است که امت اسلامی با دست اتحاد در سایه امت اسلامی و ولایت، خواسته دشمنان اسلام را برآورده نکنند.

کانون تقریب دانشگاه مذاهب اسلامی واحد خواهران، ایام فرخنده وحدت اسلامی را به تمام مسلمانان سراسر جهان تبریک عرض می‌کند و از تمامی فرهیختگان و دانشجویان مسلمان دعوت می‌کند که از این فرصت ارزشمند استفاده کرده و هم‌دل و هم‌زبان با یکدیگر نفرت خود را از استکبار جهانی نشان دهند تا گامی در اعتلای دنیای اسلامی ‌برداشته باشند.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

کانون تقریب دانشگاه مذاهب اسلامی(واحدخواهران)»

انتهای پیام

کد N1080471