کدام چهره ها در آخرین روز ثبت نام مجلس دهم نام نویسی کردند؟

انتخابات مجلس دهم,وزارت کشور

ثبت نام برای کاندیداتوری در انتخابات دور دهم مجلس شورای اسلامی امشب به پایان رسید و مانند هر انتخابات دیگری روز آخر بیشترین تعداد ثبت نام کنندگان را به همراه داشت.

به گزارش خبرآنلاین، در شش روز هشت هزار و 167 نفر ثبت نام کردند که از این تعداد مدارک هزار و 127 نفر هم کامل نبوده است (اینجا) اما تا این ساعت از روز هفتم و آخرین روز از ثبت نام ها تعداد ثبت نام کنندگان به 11هزار و 764 نفر رسیده است. حالا 207 حوزه اصلی ثبت نام در سراسر کشور بسته شده است و تنها ستاد انتخابات در وزارت کشور تا ساعت 24 باز باقی خواهد ماند

زنان در لحظه آخر رسیدند

از ابتدای هفته  ثبت نام تا ساعت 16 امروز تنها 1067 زن ثبت نام کرده بودند اما ظاهرا در ساعات آخر داوطلبان زن حضور پررنگی داشتند. به گفته محمدحسین مقیمی، رئیس ستاد انتخابات کشور، «امروز جمعه، سه هزار و 109 نفر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد هزار و 234 نفر خانم بوده‌اند و از اقلیت‌های مذهبی نیز تعداد 21 نفر ثبت‌نام کرده‌اند که دو نفر آنها زن بوده‌اند.» این آمار نشان می دهد که تعداد زنانی که روز آخر ثبت نام کردند، از زنانی که در شش روز پیش از آن ثبت نام کردند، بیشتر بوده است.

حضور آقازاده‌ها

در بین ثبت نام کنندگان، نام چند آقازاده هم دیده می شود. حمیدرضا عارف، پسر رئیس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان از حوزه یزد، یاسر سلیمانی برادرزاده فرمانده سپاه قدس از حوزه کرمان و محسن و فاطمه فرزندان آیت الله هاشمی رفسنجانی از حوزه تهران برای نامزدی در انتخابات مجلس نهم ثبت نام کردند (اینجا). ابراهیم جهانگیری، برادر اسحاق جهانگیری یکی دیگر از کسانی بود که امروز نامزد کاندیداتوری در مجلس شد.

   ثبت نام مجری تلویزیون

بعد از اینکه دیروز خبر رسید جواد خیابانی گزارشگر ورزشی از حوزه کرج تصمیم گرفته خود را در انتخابات مجلس محک بزند، امروز خبر ثبت نام عبدالرضا امیر احمدی مجری برنامه صبح‌به‌خیر ایران شبکه اول سیما از حوزه دامغان منتشر شد (اینجا). امروز همچنین محمود عزیزی بازیگر سینما و تلویزیون با حضور در فرمانداری تهران در این دوره از انتخابات مجلس ثبت نام کرد (اینجا).

حضور پررنگ وزرای سابق به خصوص احمدی نژادی‌ها

حمیدرضا حاجی بابایی، وزیر آموزش و پرورش دولت دهم از حوزه همدان و محمد سلیمانی وزیر ارتباطات دولت نهم و نماینده کنونی مجلس از تهران امروز ثبت نام کردند (اینجا). ابراهیم عزیزی، معاون منابع انسانی و پشتیبانی احمدی نژاد نیز با حضور در فرمانداری تهران از حوزه انتخابی تهران نامزد انتخابات مجلس شد.  همچنین محمد ناظمی اردکانی اولین وزیر تعاون در دولت محمود احمدی نژاد از حوزه تهران، احمد خرم وزیر راه دولت اصلاحات از حوزه اصفهان ثبت نام کردند. غلامعلی رجایی مشاور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز با حضور در فرمانداری تهران در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرد (اینجا).  مصطفی معین وزیر علوم دولت سیدمحمد خاتمی نیز با حضور در وزارت کشور٬ برای ورود به مجلس دهم از حوزه شیراز ثبت نام کرد.

مشاور امور بین الملل رئیس مجلس و نایب رئیس اول مجلس هم جزو روز آخری ها هستند. حسین شیخ الاسلام و محمد حسن ابوترابی فرد هر دو با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور از حوزه انتخابی تهران در این دوره از انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند (اینجا).

اصلاح طلب های روز آخری

نجفقلی حبیبی عضو هیئت امنای سازمان اسناد و کتابخانه ملی از تهران،  محمد پورحسن مدیرعامل انتشارات حقوقی آئین دادرسی از حوزه تبریز، حسین کاشفی عضو ارشد حزب اتحاد ملت ایران و رئیس پیشین خانه احزاب از تهران، اکبر اعلمی نماینده مجلالس ششم و هفتم از تبریز،  عابد فتاحی رییس فراکسیون اهل سنت مجلس نهم از ارومیه، داود هرمیداس باوند سخنگوی جبهه ملی، ابراهیم جهانگیری برادر معاون اول دولت یازدهم از سیرجان، یدالله سهرابی عضو شورای منطقه اتحاد ملت مازندران از چالوس و نوشهر، سیاوش شهریور مدیرکل اجتماعی پیشین استانداری تهران از شیراز، طاهره رضازاده از دانشجویان تسخیرکننده سفارت آمریکا در تهران و همسر ابراهیم اصغرزاده از تهران، محسن رهامی دبیر کل مجمع محققین و مدرسین دانشگاه‌ها، فاطمه و محسن هاشمی، سیدمحمد صحفی، معاون امور مطبوعاتی و تبلیغاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت اصلاحات از قم، غلامحسین نادی نماینده دوره اول و دوم مجلس شورای اسلامی،  مسعود نمازی عضو هیات مدیره بنیاد امید ایرانیان از شبستر، مصطفی معین از شیراز، محسن باقری از رشت، منوچهر اتابکی سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان البرز و رفیع منزلت عضو شورای منطقه حزب اتحاد ملت اصفهان از حوزه شاهین شهر، اصلاح طلبانی هستند که کاندیداتوری خود را به روز آخر موکول کرده بودند.

اصولگرایان روز آخری

از جمله اصولگرایانی که برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس دهم تا روز آخر ثبت نام صبر کرده بودند می توان به حمیدرضا حاجی بابایی از همدان، محمد سلیمانی از تهران، محمد ناظمی اردکانی از قم، سید محسن یحیوی عضو جامعه اسلامی مهندسین و نماینده مجالس چهارم، پنجم و هفتم از تهران، زهره الهیان رئیس فراکسیون زنان مجلس هشتم از تهران، محمد محسنی ثانی نماینده فعلی مردم سبزوار در مجلس از حوزه مشهد، ابراهیم کارخانه‌ای عضو جبهه پایداری و نماینده فعلی مردم همدان از حوزه انتخابیه تهران، وحید یامین‌پورمجری برنامه دیروز امروز فردا، هادی مفتح فرزند شهید مفتح از حوزه قم، مهرداد بذرپاش عضو هیات رییسه مجلس نهم و از چهره‌های نزدیک به محمود احمدی‌نژاد از تهران، غلامرضا خواجه سروی معاون وزیر علوم دولت محمود احمدی‌نژاد از حوزه اردکان، شیخ‌الاسلام مشاور رییس کنونی مجلس از حوزه تهران، علی بنایی دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری منطقه قم از حوزه قم، محمدرضا تقوی‌فرد مدیر مسول سابقه روزنامه خورشید و از نزدیکان سعید مرتضوی ، حمیدرضا فولادگرعضو جامعه اسلامی مهندسین و نماینده کنونی مجلس و حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز و نماینده سابق مجلس اشاره کرد.

کاظم جلالی در وقت اضافه رسید

کاظم جلالی، رئیس فراکسیون اکثریت مجلس دیروز در بیانیه ای اعلام کرد که در انتخابات ثبت نام نمی کند (اینجا) اما امروز علی لاریجانی به او نامه نوشت و از جلالی خواست که در انصراف خود تجدیدنظر کند(اینجا). نامه لاریجانی کارگر افتاده و جلالی در وقت اضافه به ستاد انتخابات رفته و ثبت نام کرده است.

29213

کد N1080320