۰
لاوروف در کنفرانس مشترک خبری با العطیه:

امنیت خلیج‌فارس با مشارکت کشورهای حاشیه‌ای آن میسر است

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

وزراء امور خارجه روسیه و قطر در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک درباره تأمین و ارتقاء امنیت خلیج فارس و نیز همکاری ها برای ثبات بازار انرژی با یکدیگر به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزرای امور خارجه روسیه و قطر با یکدیگر دیدار و درباره زمینه های همکاری مشترک با یکدیگر به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه که برای دیدار با «خالد العطیه» همتای قطری خود در دوحه به سر می برد، در این باره گفت: مسکو و دوحه دیدگاه های مشترکی درباره تأمین و ارتقاء امنیت خلیج فارس با یکدیگر دارند.

وی در کنفرانس مطبوعاتی با العطیه به خبرنگاران گفت: روسیه و قطر مواضع بسیار مشابهی در زمینه اهمیت ارتقاء مفهوم امنیت در خلیج فارس با مشارکت کشورهای حاشیه ای  خلیج فارس دارند.

وزیر خارجه روسیه تأکید کرد: دو کشور به رایزنی ها با یکدیگر برای ثبات بازار انرژی در جهان نیز ادامه خواهند داد.

لاوروف تصریح کرد: با یکدیگر توافق کردیم تا به هماهنگی اقداماتمان ادامه دهیم. هیچ کسی مایل نیست تا بازارهای گاز و نفت مرتباً با افزایش و یا کاهش قیمت مواجه بوده و بی ثبات باشند. این امر برای اقتصاد جهانی نیز دارای مخاطرات زیادی است.

العطیه نیز در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره اینکه آیا مسکو و دوحه به همکاری های خود در حوزه بازار انرژی ادامه خواهند داد، افزود: ما اوضاع کنونی بازار انرژی را با یکدیگر بررسی کردیم. ما و روسیه بیش از هر چیز تعهد اخلاقی برای تأمین انرژی داریم. روسیه و قطر در این راه مکمل یکدیگر بوده و لذا به حمایت از یکدیگر در این مسیر ادامه خواهند داد. ما این موضوع را مورد تأیید یکدیگر قرار دادیم.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.