۰

زمان و نحوه بررسی صلاحیت‌ و اعتراض‌ داوطلبان نمایندگی «خبرگان» و «مجلس»

  • ۱۸بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

ایسنا نوشت: رئیس هیأت نظارت بر انتخابات تهران گفت:‌ احراز صلاحیت‌ها درباره انتخابات مجلس خبرگان تنها در شورای نگهبان انجام خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالوهاب میراشرفی در جریان بازدید از ستاد انتخابات فرمانداری تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پرونده ثبت‌نام از داوطلبان مجلس خبرگان بسته شده است و احراز صلاحیت‌ها در این خصوص تنها در شورای نگهبان انجام خواهد شد.

وی درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بعد از اینکه امروز ثبت‌نام مجلس به پایان برسد کار بررسی صلاحیت داوطلبان در تمامی حوزه‌ها به ویژه در حوزه داوطلبی تهران، ری، شمیرانات،‌ اسلامشهر و پردیس از فردا به مدت 10 روز آغاز می‌شود و در این مدت بررسی صلاحیت‌ها انجام خواهد شد.

میراشرفی ادامه داد: زمانی که بررسی صلاحیت‌ها به پایان رسید فرمانداری‌های حوزه‌های انتخابیه نظر خود را به داوطلبان به ویژه کسانی که صلاحیت‌شان مورد تائید قرار نگرفته است طبق قانون اعلام خواهند کرد و آنهایی که صلاحیت شان احراز نشده است طبق قانون، 4 روز فرصت دارند شکایت خود را به هیأت نظارت بر انتخابات استان تهران ارائه دهند و شکایت آن‌ها پیگیری خواهد شد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: در هیأت نظارت بر انتخابات یک هفته فرصت وجود دارد تا شکایت‌ها بررسی شود و مجددا با هماهنگی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات نظرات در این مورد از طریق فرمانداری‌ها و بخشداری به داوطلبانی که صلاحیت شان مورد تائید قرار نگرفته است اعلام می‌شود.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات اضافه کرد: کسانی که در این مرحله نیز صلاحیت شان تائید نشود فرصت دارند به شورای نگهبان شکایت کنند و در نهایت شورای نگهبان نظر خود را اعلام خواهد کرد.

وی درباره زمان اعلام اسامی نهایی عنوان کرد: پس از طی این مراحل اسامی به صورت رسمی به شورای نگهبان اعلام خواهد شد و پس از طرح شکایات و بررسی آن در این شورا تمامی اسامی به صورت رسمی از طریق فرمانداری‌ها و هیأت‌های اجرایی اعلام می‌شود.

میراشرفی در پایان گفت:‌ اعضای کمیته‌های نظارتی در استان پنج نفر و درشهرستان‌ها سه نفر هستند. البته طبیعتا افراد دیگری هم در امر انتخابات همکاری خواهند کرد.

2929

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.