یک نماینده اصولگرای مجلس:

حضور چهره‌های جوان در انتخابات خبرگان مشارکت را افزایش می‌دهد

مجلس خبرگان

یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی حضور چهره‌های جوان در انتخابات مجلس خبرگان را موجب افزایش مشارکت مردم و به ویژه جوانان در این انتخابات عنوان کرد.

ابراهیم نکو در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ اظهار کرد: قانون ملاک‌هایی را برای انتخابات خبرگان از جمله شرایط سنی‌ برای خبرگان در نظر گرفته است . من فکر می‌کنم در همین راستا این امتیاز برای جوان‌هایی که شرایطش را دارند وجود دارد که وارد انتخابات خبرگان شوند.

وی افزود: حضور افرادی با سنین مختلف در انتخابات خبرگان حکایت از این دارد که محدودیتی دراین فاصله سنی وجود ندارد و اما به نظر می‌رسد با وجود چهره‌های جوان و واجد شرایط می‌توان شاهد نوعی پویایی در جامعه بود ضمن اینکه اقشار مختلف به ویژه جوان‌ها به سمت انتخابات خبرگان کشیده خواهند شد.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس تصریح کرد: حضور چهره‌های شناخته شده جوان در عرصه انتخابات خبرگان هم مردم را به پای صندوق‌های رای می‌کشاند و هم آنها در صورت کسب رای می‌توانند با روحیه جوان‌تر نسبت به انجام وظایف خود گامهای اساسی‌تری بردارند و به رسالت قانونی خود عمل کنند.

نکو ادامه داد: جذب مردم پای صندوق‌های رای به علل و عواملی بستگی دارد. در برخی مواقع اشخاص داوطلب نمایندگی مجلس با خبرگان در این امر موثر هستند. اما مشخصا در انتخابات خبرگان هر چه چهره‌های جوان‌تر در انتخابات حضور پیدا کنند مسلما افراد بیشتری برای حضور در پای صندوق‌ها حاضر خواهند شد.

وی در تحلیل دلایل مشارکت مردم در انتخابات گفت: عده‌ای از مردم علاقه‌مند هستند و تحت هر شرایطی سعی می‌کنند بگردند و به افرادی که صلاح می‌دانند رای بدهند و تعداد دیگری می‌گردند و داوطلبانی که افکارشان به آنها نزدیک‌تر است و از تحرک خاصی برخوردارند را پیدا می‌کنند . لذا من فکر می‌کنم حضور چهره‌های جوان باعث می‌شود جمعیت بیشتری به ویژه از قشر جوان پای صندوق‌های رای حاضر شوند.

انتهای پیام

کد N1079746