انتقاد ایتالیا از سیاست اتحادیه اروپا در قبال این کشور

سیاسی

نماینده ایتالیا در کمیسیون اتحادیه اروپا می گوید این اتحادیه در سیاست های خود کمتر به منافع داخلی کشورها توجه دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، نماینده ایتالیا در اتحادیه اروپا می گوید این اتحادیه و شرکای آن احترام کمی برای دولت ایتالیا قائل هستند و در قوانین خود کمتر به منافع داخلی ایتالیا توجه می کنند.

ساندرو جوزی نماینده ایتالیا در کمیسیون اتحادیه اروپا گفت: ما امیدواریم اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای عضو این اتحادیه تغییرات عمده ای در نگرش خود به ایتالیا داشته باشند.

جوزی اعتقاد دارد بروکسل در تصویب قوانین خود از مسئله مهاجرن گرفته تا بحران بانک ها کمتر به سیاست های داخلی ایتالیا توجه می کند و این عدم توجه اعتراض هایی در بین سیاستمداران ایتالیایی موجب شده است.

به گفته وی بسیاری از مقامات کشورش به این مسئله اعتراض دارند که اتحادیه اروپا به خصوص دادگاه عالی این اتحادیه در لوکزامبورگ به منافع ایتالیا توجهی ندارد.

وی خطاب به اتحادیه اروپا و کشورهایی مثل آلمان گفت: درصورتی که سیاست های خود را در قبال ایتالیا تغییر ندهند باید منتظر تبعات آن باشند.

جوزی تاکید کرد: اتحادیه اروپا یک جامعه اروپایی است که باید به تمام کشورها به یک اندازه تعهد داشته باشد و نمی تواند قوانین خود را بر اساس منافع چند کشور تنظیم کند.

کد N1079441