برگزاری مراسم بزرگداشت هفته وحدت در باکو

رئیس اداره مسلمانان قفقاز امروز (پنجشنبه) در مراسم بزرگداشت هفته وحدت و زادروز پیامبر اکرم (ص) در باکو گفت: در نیجریه بیش از 500 نفر از مسلمانان اعم از مرد و زن را به طرز فجیعی به شهادت رساندند و ما مثل سایر مسلمانان جهان این وحشیگری علیه مسلمانان را محکوم می‌کنیم و این اتفاقات ناگوار نباید تکرارشود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این مراسم که با حضور علما و اندیشمندان جمهوری آذربایجان و سفیر کشورمان در باکو برگزار شد، الله شکور پاشازاده، رئیس اداره مسلمانان قفقاز ضمن تبریک آغاز هفته وحدت گفت: نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) آخرین فرستاده خدا و قرآن کریم کتاب آسمانی از نعمات ارزشمند و هدیه الهی برای ما مسلمانان است. ما باید همواره با حفظ وحدت از سیره پیامبر بزرگوار اسلام پیروی کنیم.

وی همچنین با تشریح اوضاع مسلمانان در برخی از کشورهای اسلامی همچون عراق، یمن، فلسطین، سوریه و افغانستان افزود: در نیجریه بیش از 500 نفر از مسلمانان اعم از مرد و زن را به طرز فجیعی به شهادت رساندند و ما مثل سایر مسلمانان جهان این وحشیگری علیه مسلمانان را محکوم می کنیم و این اتفاقات ناگوار نباید تکرارشود.

در ادامه این مراسم واصف محمد علی‌اف، مترجم قرآن به زبان آذری، سلمان موسی‌یف، معاون اداره مسلمانان قفقاز در امور اهل سنت، ابراهیمی، رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و حسن اوسط، از ریش‌سفیدان قصبه نارداران در خصوص میلاد پیامبر اکرم (ص) سخنانی بیان و بر ضرورت شناساندن دین اسلام به عنوان دین مهربانی و پرهیز از تفرقه‌افکنی در میان مسلمانان تاکید کردند.

این مراسم با قرائت شعر در منزلت پیامبر بزرگوار اسلام و مولودی خوانی پایان یافت.

انتهای پیام

کد N1079412