پیام‌های تبریک جداگانه روحانی به پاپ فرانسیس و سران کشورهای جهان

پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری نوشت: رییس جمهور در پیام های جداگانه‌ای میلاد خجسته پیامبر صلح و رحمت، حضرت عیسی مسیح (ع) و نیز آغاز سال 2016 میلادی را به پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان، سران کشورهای مختلف و تمام مسیحیان تبریک گفت.

حجت الاسلام حسن روحاني در پيام خود به پاپ فرانسیس با اشاره به اينکه "اکنون بحران های متعدد اجتماعی و اخلاقی گریبانگیر بشریت شده است"، تصریح کرد: بازگشت به آموزه های ادیان الهی خواهد توانست گامی بلند در مسیر تعالی و کمال انسان تلقی شده و چهره واقعی کسانی را که می کوشند با اعمال تروریستی و جنایتکارانه، چهره خشن و نادرستی از تعالیم انبیاء معظم ارائه دهند، برملا نماید.

روحاني ابراز امیدواری کرده است:"با مساعی مشترک و گفت وگو و تعامل مستمر میان علما و پیروان ادیان الهی، برقراری صلح و امنیت روزافزون، رفع تبعیض و نابودی تروریسم را در سراسر جهان شاهد باشیم."

در بخش ديگري از پيام رییس جمهوری به رهبر کاتولیک های جهان آمده است:" ضمن آرزوی سالی پر از برکت و شادکامی، از خداوند متعال، سلامتی آن جناب و سربلندی و نیک بختی همگان را مسالت دارم".

وی همچنین در پیام‌های جداگانه به سران کشورهای جهان تصريح کرده است: امیدوارم در آستانه سال نو میلادی، با مساعی و همکاری بیشتر میان کشورها، برقراری صلح و امنیت روزافزون، رفع تبعیض و نابودی تروریسم را در سراسر جهان شاهد باشیم.

رییس جمهوری در بخش پایانی پیام خود به سران کشورهای جهان با آرزوی سالی توام با برکت و شادکامی، از خداوند متعال بهروزی و نیک بختی ملت ها و دولتهای آنان را مسالت کرده است.

2929

کد N1079303