اخراج دیپلمات پاکستانی از بنگلادش به اتهام همکاری با تروریست ها

سیاسی

دولت بنگلادش یک دیپلمات زن پاکستانی را که در کمیسیون عالی پاکستان در « داکا» مشغول بکار بود را به اتهام همکاری با تروریستها از کشور اخراج کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، داون نیوز گزارش داد:  دولت بنگلادش «فارینه ارشد» دیپلمات زن پاکستانی را که بعنوان دبیر دوم کمیسیون عالی اسلام آباد در «داکا» مشغول بکار بود به اتهام همکاری با تروریستها از کشور اخراج کرد.

اخراج این دیپلمات زن پاکستانی در شرایطی صورت می گیرد که پلیس بنگلادش اعلام کرد «ادریس شیخ» از اعضای  «جمعیه المجاهدین» بنگلادش به پلیس گفته بود مبلغ ۳۸۰ دلار از «فارینه ارشد» دریافت کرده است.

بعد از اعلام این خبر کمیسیون عالی پاکستان در داکا در بیانیه خود اعلام کرد: رسانه ها به دروغ این خبر را منتشر کرده اند و ما این اتهام را رد می کنیم. اتهام وارد شده به قصد رسوا کردن دیپلمات پاکستانی صورت گرفته است.

از سویی «اسد الزمان خان» وزیرکشور بنگلادش اعلام کرد: اگر همکاری «فارینه ارشد» با اعضای «حمعیه المجاهدین» اثبات شود بنگلادش بر علیه وی دست به اقدامات قانونی خواهد زد.

لازم به ذکر است ماه گذشته دو تن از رهبران سیاسی بنگلادش به اتهام جرایم جنگی و حمایت از کشور پاکستان اعدام شدند و پاکستان مراتب اعتراض خود را به دولت بنگلادش اعلام کرد. بعد از آن وزارت خارجه بنگلادش کمیسر عالی پاکستان در این کشور را فرا خواند و اعتراض خود را به این مسئله ابراز داشت.

 

کد N1079180