۰

سخنان رحیم صفوی درباره نفوذ بدون حضور خبرنگاران/ تأمین امنیت رژیم صهیونیستی هدف اول آمریکا است

  • ۸بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

مهر نوشت: دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری گفت: هدف اول آمریکا در تحولات سوریه تأمین امنیت رژیم صهیونیستی در بلندمدت و میان مدت است.

سردار سیدیحیی رحیم صفوی شامگاه چهارشنبه در همایش رفتارشناسی نفوذ استکبار و بررسی اوضاع منطقه که در مدرسه عالی دارالشفاء قم برگزار شد، به بررسی چرایی، چگونگی و چشم‌انداز بحران سوریه و نقش بازیگران موثر آن پرداخت.

وی اضافه کرد: با توجه به عدم موفقیت بازیگران داخلی و خارجی به اهدافی که در مورد تحولات سوریه تصور می‌کردند، یک سئوال اصلی و سه سئوال فرعی در مسئله سوریه مطرح است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری ادامه داد: سئوال اصلی این است که روند تحولات پس از ۵ سال که از ماجرای سوریه می‌گذرد، آیا به سمت تغییر حاکمیت و به نفع بازیگران پیش می‌رود یا تثبیت حاکمیت موجود؟

به گفته رحیم صفوی، مولفه‌های تثبیت حاکمیت در سوریه، جایگاه فعلی حاکمیت سوریه در ارتقای منافع حیاتی و حفظ یا از بین رفتن منافع حیاتی در صورت عدم تثبیت حاکمیت سوریه از دیگر مسائل تحولات سوریه است.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره عدم صداقت آمریکایی‌ها و متاثربودن پدیده سوریه از علایق آمریکا و صهیونیست‌ها و همسویان آنها اشاره کرد و اظهار داشت: اینکه آمریکا از بحران سوریه چه اهدافی را دنبال می‌کند مهم است.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری تأکید کرد: هدف اول آمریکا در مسئله سوریه تأمین امنیت رژیم صهیونیستی در بلندمدت و میان مدت است.

ادامه سخنان سردار رحیم صفوی بدون حضور خبرنگاران رسانه‌های جمعی بیان شد.

2727

 

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.