سخنگوی عشایر الانبار عراق:

سیاستمداران هتل نشین نمایندگان الانبار نیستند

سیاسی

سخنگوی عشایر الانبار در واکنش به اظهار نظر یکی از نمایندگان پارلمان عراق علیه نیروهای مردمی، وی را در زمره هتل نشین های وابسته به خارج توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه السومریه، غسان العیثاوی سخنگوی عشایر استان الانبار با اشاره به اظهار نظر یکی از نمایندگان علیه نیروهای مردمی عراق اعلام کرد: اظهارات اخیر العانی درباره نبرد الرمادی و عدم مشارکت نیروهای مردمی در آن بیانگر دیدگاه های ساکنان الانبار نیست.

وی افزود: نمایندگان واقعی الانبار همان جنگجویانی هستند که در خاکریزها حضور دارند و فرماندهان جنگ هستند که استان را ترک کرده اند نه کسانی که در هتل هایی در اقلیم کردستان عراق و دیگر کشورها به سر می برند.

العیثاوی تاکید کرد: کسانی که در هتل های اربیل به سر می برند مواضع آنها به شدت مورد مخالفت است و آنها نمایندگان الانبار نیستند بلکه نماینده خود و کشورهای حامی آنها هستند زیرا آنها تجار جنگها هستند.ما اجازه نمی دهیم که آنها به نام ما سخن بگویند و نداهای حامی تجزیه عراق خفه شوند.

وی اعلام کرد: نیروهای مردمی مردانه در جنگ ها جنگیده اند و صدها شهید در راه عراق در استانهای صلاح الدین و دیالی داده اند.نیروهای مردمی عراق اجباری ندارند که دراستانهایی که دور از استانهای آنها است بجنگند.

کد N1079129