کنترل مجدد ارتش سوریه بر کوه استراتژیک "النوبه" در حومه لاذقیه

سوريه

نیروهای نظام سوریه با پشتیبانی نیروهای مقاومت کوه استراتژیک النوبه در کوه‌های الاکراد در حومه لاذقیه واقع در غرب سوریه را برای دومین بار ظرف 10 روز تحت کنترل خود درآوردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، پیشتر نیروهای مخالف سوری کنترل کوه استراتژیک النوبه 10 روز قبل از دست دادند اما اوایل هفته جاری مجدداً کنترل این کوه را در دست گرفتند و سپس بامداد امروز (پنجشنبه) کنترل خود را بر این کوه در درگیری‌های شدید از دست دادند که حملات هوایی روسیه نقش برجسته‌ای را در این درگیری‌ها ایفا کرد.

فادی طه از فرماندهان میدانی ارتش آزاد سوریه عنوان داشت: جنگنده‌های روسی بیش از یکصد حمله هوایی به کوه النوبه داشتند که خطوط امدادرسانی مخالفان را از بامداد چهارشنبه هدف قرار دادند و تعداد زیادی موشک شلیک کردند.

طه تصریح کرد که این حملات بی‌سابقه مخالفان را واداشت تا از قله این کوه عقب‌نشینی کرده و به پایگاه‌های پشتی عقب‌گرد کنند تا به محض توقف حملات روسیه مجدداً کنترل این کوه را در دست بگیرند.

کوه النوبه از جایگاه استراتژیک مهمی برخوردار است چراکه مشرف بر تعدادی از روستاهای کوه‌های الاکراد و ترکمان است و همچنین مشرف به مسیر در بین لاذقیه و حلب است و در بین برج القصب و شهر سلما قرار دارد و این دو پایگاه‌هایی هستند که نظام برای بازپس‌گیری آنها بسیار تلاش می‌کند.

انتهای پیام

کد N1078997