دعوت شورای امنیت از طرف‌های یمنی برای از سرگیری مذاکرات

یمن

شورای امنیت تمامی طرف‌های یمنی را ترغیب کرد که به آتش بس احترام بگذارند و مذاکرات صلح را از سر بگیرند و به تعهدات خود برای گشودن بنادر تجاری و رسیدن کمک‌ها بدون هیچ تاخیری احترام بگذارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، 15 کشور عضو شورای امنیت در نشست خود در نیویورک از طرف‌های یمنی خواستند تا رایزنی‌های سیاسی فراگیر را که تحت نظارت سازمان ملل برگزار می‌شود، ادامه داده و روند آن را تسریع دهند.

شورای امنیت همچنین نگرانی خود را نسبت به خشونت‌هایی که در دوره رایزنی‌ها در سوئیس صورت گرفت، ابراز و تاکید کرد که آتش بس و اجرای قطعنامه‌های ذی ربط شورای امنیت باید به توافق بر سر آتش بس همیشگی ختم شود.

شورای امنیت تمامی اقدامات خشونت آمیز و تلاش‌ها و یا تهدیدها به خشونت جهت ترساندن شرکت‌کنندگان در رایزنی‌های تحت نظارت سازمان ملل را محکوم و تاکید کرد که این اقدام غیرقابل قبول است.

پیشتر اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن در جلسه شورای امنیت گفته بود که نیاز به توافق‌های قاطعانه‌تری در یمن جهت تضمین پایبندی به آتش بس وجود دارد و مذاکرات صلح میان طرف‌های درگیر نشان داد که دودستگی‌های عمیقی میان طرف‌ها در مسیر صلح وجود دارد و همچنان اعتمادی میان طرف‌ها وجود ندارد و مسیر صلح همچنان دشوار و طولانی است.

انتهای پیام

کد N1078956