در تلاش برای انکار حمایت کشورش از تروریست‌ها؛

پادشاه عربستان نظام سوریه را مقصر کرد!

عربستان

پادشاه عربستان که کشورش همه‌ جانبه از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند نظام سوریه را به فراهم کردن «بستری مناسب» برای تشکیلات تروریستی متهم کرد!

پادشاه عربستان که کشورش همه‌ جانبه از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند نظام سوریه را به فراهم کردن «بستری مناسب» برای تشکیلات تروریستی متهم کرد!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه 80 ساله عربستان در افتتاح دوره سالانه مجلس شورای این کشور مدعی شد، موضع عربستان در قبال بحران سوریه از آغاز آشکار بوده است و عربستان تلاش می‌کند تا سوریه کشوری یکپارچه باقی بماند که در آن تمامی طائفه‌های مردم سوریه مشارکت داشته باشند و عربستان به راهکار سیاسی برای برون‌رفت سوریه از بحرانش فرا می‌خواند!

وی مجدداً خواسته خود را برای تشکیل دولت انتقالی در سوریه و راه‌حل سیاسی در این کشور مطرح کرد!

پادشاه عربستان عنوان داشت: راه‌حل در سوریه این است که دولت انتقالی از گروه‌های مخالف (میانه‌رو) تشکیل شود که ضامن وحدت سوری‌ها و خروج نیروهایش باشد و همچنین گروه‌های تروریستی از سوریه خارج شوند که اگر سیاست‌های نظام سوریه نبود این تشکیلات تروریستی برای خود محیطی حاصلخیزی در سوریه نمی‌یافتند!

وی گفت: از آنجا که عربستان خواهان «تحقق امنیت و ثبات و عدالت در سوریه است» میزبان نشست مخالفان سوری «با تمامی طیف‌های آنها» شد تا راه‌حل سیاسی‌ای را ایجاد کند که ضامن تمامیت ارضی سوریه براساس بیانیه ژنو یک باشد.

از سوی دیگر پادشاه عربستان سعودی با تاکید بر تصمیم کشورش برای تنوع‌بخشی در منابع درآمد جهت مقابله با کاهش قیمت نفت در عین حال تاکید کرد که این کاهش قیمت نفت بر اقتصاد عربستان تاثیر نمی‌گذارد.

انتهای پیام

کد N1078947