معاون سیاسی امنیتی دادستانی کل کشور:

پاسخگویی به استعلامات انتخابات در دادستانی در حال انجام است

انتخابات,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم

مسئول ستاد پاسخگویی به استعلامات انتخابات مجلس در دادستانی کل کشور گفت: از همان روز نخست ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی، بررسی سوابق داوطلبان نیز آغاز شد.

مرتضی بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: طبق ماده 48 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی وزارت کشور و شورای نگهبان از 4 مرجع نسبت به داوطلبینی که برای انتخابات مجلس ثبت نام کردند استعلام می‌کنند که یکی از آن 4 مرجع، دادستانی کل کشور است.

وی ادامه داد: وزارت اطلاعات، سازمان ثبت احوال و نیروی انتظامی سه مرجع دیگر برای بررسی سوابق داوطلبین انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند.

مسئول ستاد بررسی و پاسخگویی به استعلامات انتخابات مجلس در دادستانی کل کشور خاطرنشان کرد‌: از همان روز نخست که ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز شد اطلاعات به صورت برخط وارد سیستم‌های ما در دادستانی کل کشور شد و ما نیز آن‌ها را به دادگستری‌های سراسر کشور منعکس می‌کنیم و آنها پس از بررسی نتایج را برای ما ارسال می‌کنند.

طبق ماده 48 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی؛ وزارت کشور و شورای نگهبان پس از وصول مشخصات داوطلبان، روزانه لیست کامل آنها را تهیه و به منظور بررسی سوابق آنان در رابطه با صلاحیت‌های مذکور در این قانون به وزارت اطلاعات، دادستانی کل کشور، سازمان ثبت احوال کشور و اداره‌ تشخیص هویت و پلیس بین‌الملل در مرکز ارسال می‌دارد. مراکز مزبور موظفند ظرف 5 روز نتیجه بررسی را با دلیل و سند به وزارت کشور و شورای نگهبان اعلام کنند.

انتهای پیام

کد N1078873