شماره دهم مجله بین الملل مهر/گفتگوی اختصاصی با رئیس جمهوری عراق

سیاسی

شماره دهم مجله بین الملل مهر در بخش های ایران در جهان، خاورمیانه و آفریقا، اروپا، آمریکا و آسیا منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، این مجله که به صورت دیجیتال منتشر می شود تلاش می کند به بررسی تحلیلی تازه ترین تحولات منطقه و جهان بپردازد و روند تحولات را در قالب گزارش و گفتگو مورد بررسی قرار دهد.

گفتگوی اختصاصی با «فواد معصوم» رئیس جمهوری عراق از جمله مطالب این شماره از نشریه بین الملل مهر به شمار می رود.

یکی از گفتگوهای جالب توجه این شماره از مجله، گفتگو با «گری سیک» مشاور امنیت ملی روسای جمهوری آمریکا «ریگان» و «کارتر» است. گری سیک در این گفتگو نظم امنیتی دوران اوباما را در قالب «دکترین اوباما» صورت بندی کرده است.

وی معتقد است نظم امنیتی اوباما مبتنی بر خروج آمریکا از منطقه و واگذاری امنیت آن به کشورهایی چون ایران و عربستان است. خود او معتقد است که این نظم شباهت به نظم امنیتی خلیج فارس در دوران نیکسون دارد با این تفاوت که ایران و عربستان در «دکترین اوباما» دنبال کننده منافع غرب نخواهند بود. دیدگاهی که به نظر می رسد محل مناقشه اساتید و کارشناسان بین المللی قرار گرفته است که در شماره بعدی مجله در قالب یک مناظره مطرح خواهد شد.

گفتگو با «رابرت جرویس» رئیس پیشین انجمن علوم سیاسی آمریکا، اولین خوش خدمتی رئیس جمهوری جدید آرژانتین به صهیونیستها، گفتگو با شیخ «احمد الصالحی» دبیر کل جامعه وعاظ عراق و موضوع آقای عراقچی بر چه منطقی استوار است؟ از جمله موضوعاتی هستند که در بخش ایران در جهان این نشریه منعکس شده اند.

نفوذ نظامیان ترکیه به عراق، اردن؛ نگاه به روسیه در سایه چماق آمریکا و شیخ نشینها، گفتگو با «حسین عسکری» مشاور وزیر دارایی  پیشین عربستان، گفتگو با «عدنان محمود» سفیر سوریه در ایران و گفتگو با «فواد معصوم» رئیس جمهوری عراق از جمله مطالبی هستند که در این شماره مجله بین الملل مهر منتشر شده اند.

گفتگو با «کریم پاکزاد» عضو بنیاد مطالعات استراتژیک فرانسه، گفتگو با «محمد شفیق همدم» مشاور پنتاگون، گفتگو با «فاروق لوغ اوغلو» معاون حزب جمهوری خلق ترکیه، گفتگو با «لارنس کورب» معاون وزیر دفاع پیشین آمریکا، گفتگو با «سلیمان اوزرن» رئیس موسسه سیاست جهانی ترکیه و گفتگو با «مینا آندریوا» سخنگوی رئیس کمیسیون اروپا در بخش اروپای مجله قابل دسترسی است.

در بخش آسیای این شماره از مجله می خوانیم: اژدهای زرد در تعقیب عقاب در شاخ آفریقا، چرایی ورود چین به مذاکرات صلح طالبان، گفتگو با «بارت کرند» عضو سابق شورای امنیت ملی هند و گفتگو با «گوتم ادیکاری» مشاور پیشین بانک جهانی.

تلاش آمریکا برای ایجاد ائتلافهای بین المللی، تکیه غرب بر اختلافات احزاب سیاسی ایران بیهوده است، ایدئولوژی داعش را دست کم نگیریم، گفتگو با «گری سیک» مشاور امنیت ملی دولتهای «ریگان» و «کارتر» و گفتگو با «پل پیلار» رئیس پیشین بخش تحلیل عملیات سازمان سیا نیز در بخش آمریکای مجله بین الملل شماره دهم منعکس شده اند.

با توجه به اینکه این مجله سیر تحولات نظامهای منطقه ای و نظام بین الملل را در قالب گفتگو و گزارش گردآوری کرده است می تواند فهم خوبی در روند تحولات چه از حیث خبری و چه تحلیلی به دست دهد.

جهت دریافت شماره دهم مجله بین الملل مهر اینجا کلیک کنید.

کد N1078413