مجیدانصاری در جمع خبرنگاران:

مجلس خبرگان لنگرگاه اطمینان مردم است

سیاسی

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: مجلس خبرگان لنگرگاه اطمینان مردم و مهمترین حلقه مکمل مردم سالاری در نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید انصاری نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری عصر امروز پس از ثبت نام در این انتخابات، در نشست خبری گفت: مجلس خبرگان لنگرگاه اطمینان مردم و مهمترین حلقه مکمل مردم سالاری در نظام جمهوری اسلامی است.

وی تاکید کرد: مجلس خبرگان وظیفه اولیه آن، انتخاب عالی ترین مقام سیاسی و معنوی یعنی رهبری است.

انصاری گفت: اگر چه دعای همگان این است که رهبر انقلاب از توفیق و سلامتی مستمر برخوردار باشد و سایه ایشان بر سر انقلاب مستمر باشد اما در ساختار نظام جایگاه خبرگان، جایگاه اطمینان بخشی است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار داشت: این مجلس یک بار بعد از ارتحال امام(ره) ایفای نقش کرد؛ در حالی که بسیاری از کشورهای غربی بی خبر از ساختارهای نظام پیش بینی بروز اغتشاش می کردند اما شاهد بودیم در فاصله کوتاهی، مجلس خبرگان ایفای نقش کرد و نگذاشت خلاء رهبری احساس شود.

امیدوارم مجلس دهم، قوی و مرکب از نخبگان برجسته باشد

وی همچنین با اشاره در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس، نهادی اثرگذار و در راس امور است و به حق خانه ملت نام گرفته است.

انصاری اظهار داشت: باید نمایندگان ملت ایران از همه جریانهای سیاسی، اقوام، گروهها در مجلس حضور داشته باشند.

وی ابراز امیدواری کرد مجلس دهم مجلسی قوی مرکب از نخبگان برجسته در سطوح مختلف باشد مجلسی که بتواند کشور را در مسیر رشد وتوسعه شتابان و پایدار کمک کند.

انصاری در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به شرایط ناامن و آشوب زده منطقه گفت: جمهوری اسلامی در این شرایط به عنوان لنگرگاه آرامش و امنیت نه تنها برای مردم ایران بلکه برای همسایگان ایفای نقش می کند و دولت تدبیر و امید نیز در این مسیر گامهای بلندی برداشته است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت تدبیر بر همین اساس طبق سیاست های کلی که رهبری انقلاب ابلاغ فرمودند، در سیاست خارجی و به سرانجام رساندن برجام گام برداشته تا سنگ های بزرگ از پیش پای ملت برداشته شده و زمینه اجرایی شدن برجام فراهم شود.

وی با بیان اینکه سال آینده سال مهمی برای کشور است، اظهار داشت: امیدواریم مجلسی توانمند به گونه ای شکل بگیرد که جمهوری اسلامی در منطقه و جهان نقش خود را ایفا کند.

انصاری از تدوین نهایی لایحه بودجه ۹۵ و لایحه برنامه ششم توسعه بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم انتخابات در نهایت امنیت و آرامش و با رعایت دقیق قوانین و مقررات برگزار شود.

نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه همکاری خوبی میان مجریان و ناظران انتخابات برگزار است، گفت: امیدواریم با نظارت شورای نگهبان شاهد برگزاری انتخاباتی پرشور باشیم که نتیجه آن توسعه امنیت، برادری و اتحاد ملی باشد.

وی تصریح کرد: اصحاب رسانه و مطبوعات نقش محوری و کلیدی در ایجاد شور و نشاط و پرهیز دادن نامزدها است، حاشیه سازی و ایجاد فضای اخلاقی برای مسابقه الهی هستند.

لایحه بودجه و برنامه شش طبق سیاست های اقتصادی مقاومتی در حال تدوین است

انصاری در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص رد صلاحیت ها ادامه داد: امیدوارم همانطور که سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرده، مبنای اقدام شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها و نظارت ها، «قانون» باشد و همین مسئله تحقق یابد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: شورای نگهبان به عنوان قاضی و داور مهمترین عرصه سیاسی کشور باید نهایت دقت را به عمل آورد که هیچ گونه شائبه ای در انتخابات وجود نداشته باشد.

نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه شما در دوره قبل رد صلاحیت شده بودید، خاطرنشان کرد: در دوره سوم از حوزه انتخابیه تهران نامزد بودم و بعد از قبولی در امتحان شورای نگهبان، انتخاب شدم که البته مربوط به ۱۸ سال پیش بود و آن زمان جوانتر بودیم.

وی در خصوص فضای رسانه ای کشور نیز گفت: باید حرمت بزرگان نظام و انقلاب رعایت شود و اخلاق مورد توجه قرار گیرد.

انصاری گفت: جریانات سیاسی و طرفداران نامزدهای انتخابات باید به بیان برنامه های خود بپردازند و نباید در راستای تخریب رقیب اقدام کنند زیرا نردبانی که بر پایه گناه باشد نردبان ترقی نیست نردبان سقوط است.

مجلس خبرگان، بر استمرار شرایط رهبری نظارت می کند/ این نظارت، جزئی نیست

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار دیگری در خصوص برداشتش از قانون اساسی در مورد نظارت بر رهبری گفت: قانون در همه زمینه ها حدود را مشخص کرده و بحث هایی که این روزها مطرح می شود ضروری نیست.

معاون پارلمانی رئیس جمهور ادامه داد: مجلس خبرگان یکی از وظایفش این است که استمرار شرایط رهبری را در رهبر انقلاب تایید کند و مطمئن شود که این شرایط استمرار دارد.

انصاری ادامه داد: در تحقق این مسئله، نوعی نظارت کلی بر نهاد رهبری لازم است و این نظارت از طریق نظارت های جزئی شدنی نیست.

انصاری تصریح کرد: حصول اطمینان از احراز شرایط رهبری که نوعی نظارت عالیه را لازم دارد همان چیزی است که در فرمایشات امام راحل  و مقام معظم رهبری آمده است.

وی گفت: مقام معظم رهبری در پاسخ به دانشجویان به صراحت فرمودند این نظارت اعمال می شود.

نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: ما نیز در برابر کسانی که مردم سالاری در جمهوری اسلامی را زیر سئوال می بردند همواره پاسخ می دادیم که همه قدرت ها در نظام جمهوری اسلامی برخاسته از رای مردم است. رهبری هم به واسطه خبرگان از مردم رای می گیرد. بنابراین رهبری نیز منتخب مردم است.

وی گفت: نظارت های پیش بینی شده در قانون اساسی انجام می شود و در همین خصوص کمیسیون تحقیقی در مجلس خبرگان در دوره اول (زمان حیات امام ره) پیش بینی شده بود که در چارچوب قانون و آئین نامه داخلی مجلس خبرگان تا امروز انجام وظیفه می کند.

کد N1078326