پس از ثبت نام برای مجلس خبرگان

مجید انصاری:‌ حصول اطمینان از شرایط رهبری نوعی نظارت لازم دارد+ فیلم

مجيد انصاري,انتخابات مجلس دهم,انتخابات مجلس خبرگان پنجم

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه یکی از وظایف مجلس خبرگان تائید استمرار شرایط رهبر در وجود رهبر است، گفت که قانون در این زمینه حدود را مشخص کرده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری پس از ثبت‌نام در انتخابات مجلس خبرگان با بیان اینکه حصول اطمینان از شرایط رهبری نوعی نظارت را لازم دارد، افزود: امام خمینی(ره) و رهبر انقلاب همواره به این نظارت اشاره کرده‌اند و رهبری هم در جمع دانشجویان گفته‌اند که این نظارت اعمال می‌شود. کمیسیون تحقیق خبرگان که از دور اول این مجلس تشکیل شده نظارت لازم را در چارچوب خبرگان انجام می‌دهد.

انصاری در پاسخ به این پرسش که چرا پس از ثبت‌نام سید حسن خمینی برخی رسانه‌ها به وی حمله کرده‌اند؟ گفت: فضای رسانه‌ای باید اخلاقی و قانونی باشد. همه بزرگان که احساس تکلیف کرده‌اند به انتخابات ورود کرده‌اند که باید از همه آن‌ها تشکر کرد. باید حرمت همه اشخاص و به ویژه بزرگان انقلاب و نظام رعایت شود و جریان‌های سیاسی به ارائه برنامه‌های خود بپردازند و نگاه تخریبی نداشته باشند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه شما در دور قبلی رد صلاحیت شده‌اید، بنابراین چقدر احتمال می دهید در این دوره تائید صلاحیت شوید؟ گفت:‌ من نماینده دوره سوم مردم تهران در مجلس خبرگان بودم که در آن مقطع در آزمون شورای نگهبان هم موفق شدم. امیدوارم در این دوره هرچه صلاح باشد انجام شود.

انصاری درباره نقش شورای نگهبان برای انتخابات گفت: امیدوارم همانطور که سخنگوی شورای نگهبان تائید کرده‌اند که نظارت بر اساس قانون است، همین مسأله اجرایی شود. شورای نگهبان نهایت وسواس و دقت را به عمل می‌آورد تا هیچ شائبه‌ای به وجود نیاید. دولت هم امانت‌دار مردم است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت همه تمهیدات لازم را برای اجرای انتخابات سالم، قانونی، همراه با آرامش و امنیت فراهم کرده است، افزود: هماهنگی خوبی بین مجریان و ناظران برقرار است امیدواریم با داوری دقیق شورای نگهبان شاهد انتخاباتی باشکوه باشیم که نتیجه آن تقویت اقتدار ملی و اتحاد ملی است.

انصاری در رابطه با اهمیت جایگاه مجلس خبرگان رهبری، اظهار کرد: جایگاه این مجلس بسیار رفیع بوده و خبرگان لنگرگاه اطمینان مردم و مهمترین حلقه اتصال مردم سالاری دینی است. اگرچه دعای همگان این است که رهبر بزرگوار انقلاب از توفیق و سلامت مستمری برخوردار باشد اما به هر حال خبرگان جایگاه اطمینان بخشی است.

وی در ادامه با بیان اینکه خبرگان رهبری یک‌بار بعد از ارتحال امام (ره) ایفای نقش کرد و در فاصله کوتاهی بعد از ارتحال امام (ره) جانشین ایشان را انتخاب کرد افزود: خبرگان اجازه نداد خلا رهبری در کشور احساس شود.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه مجلس شورای اسلامی، افزود:‌ مجلس به تعبیر امام در راس امور و مرکز همه قانون‌ها است .باید همه جریان‌های سیاسی اقوام، گروه‌ها و حتی پیروان ادیان مذهبی در مجلس حضور داشته باشند. سال آینده برای انقلاب سال مهمی است و امیدواریم شاهد شکل گیری مجلسی توانمند باشیم تا ایفای نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان با قوت بیشتری ادامه داشته باشد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در پایان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران لنگرگاه آرامش در منطقه ناامن خاورمیانه است، خاطر نشان کرد: ما برای مردم خود و همسایگان خود نقش امنیت بخشی را ایفا می‌کنیم.

فیلم حضور مجید انصاری در ستاد انتخابات کشور را در فایل زیر ببینید:

انتهای پیام

کد N1078277