تابش:

حضور شخصیت‌هایی مثل سید حسن خمینی مشارکت مردم در انتخابات را بیشتر می‌کند

انتخابات,انتخابات مجلس دهم,انتخابات مجلس خبرگان پنجم

یک نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی حضور شخصیت‌هایی مثل سید حسن خمینی در انتخابات خبرگان را موجب مشارکت بیشتر مردم در انتخابات مجلس خبرگان عنوان کرد.

محمدرضا تابش در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: مجلس خبرگان رهبری نقش موثری در تثبیت پایه‌های جمهوری اسلامی که متقی بر ولایت فقیه است دارد لذا اگر این مجلس به وظایف خود به نحو شایسته عمل کند و مردم در جریان اقدامات و فعالیت‌هایش قرار داشته باشند و این فعالیت‌ها و اقدامات قانونی را تایید کنند به نفع مجموعه حاکمیت ولایت فقیه و نظام است.

وی افزود: ما از انقلاب یک نسل فاصله گرفته‌ایم. نسل جدید در کوران انقلاب و جنگ نبوده و خواسته‌ها و دغدغه‌هایی دارد که افرادی که سنخیت سنی بهتری با این نسل دارند بهتر می‌توانند آن‌ها را در جریان این فرایند‌ها قرار دهند و توجیهاتی که دارند بیشتر از نظر نسل جدید پذیرفته است.

این نماینده مجلس ادامه داد: ورود افراد جوان‌تر به مجلس خبرگان از این جهت حایز اهمیت است و هم‌صدایی و هم‌نوایی بین مردم و نمایندگان‌شان در خبرگان ایجاد می‌کند که شاید اگر همان واقعیات را افرادی با کبر سن بگویند مقبول نسل جوان نباشد.

تابش با بیان اینکه دنیا در حال تغییر و تحول است و مسئولین حکومتی باید متناسب با مقتضیات زمان و مکان تصمیم سنجیده‌ای اتخاذ کنند افزود: از این نظر هم ورود جوان‌های فقیه و واجد شرایط که اشراف بیشتری به مسایل و مقتضیات زمان دارند به عرصه انتخابات خبرگان میمون و مبارک است.

این نماینده اصلاح طلب مجلس با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی با هدایت امام (ره) به عنوان پیر روشنفکر و حواریون و یاران ایشان به پیروزی رسید گفت: این افراد در نحله روشنفکری روحانیت قرار داشتند و اگرچه در اقلیت بودند اما فکر روشن‌شان باعث شد اکثریت مردم به سمت آن‌ها جلب شوند البته اوایل مخالفت‌هایی از نحله قدمای روحانیت با انقلاب و مکتب امام انجام می‌شد اما حضور افرادی نظیر شهید مطهری، شهید بهشتی، رهبری معظم انقلاب و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در زمره حواریون، یاران و اطرافیان امام باعث شد این نحله روشنفکری تقویت شود. اکنون هم ورود افراد جوان می‌تواند نحله روشنفکری روحانیت را که رهبری معظم انقلاب نماد آن هستند تقویت کند. آن هم در مقابل افکاری که آن زمان امام (ره) را برنمی‌تابیدند.

نماینده مردم اردکان در مجلس حضور شخصیت‌های مثل سید حسن خمینی در انتخابات خبرگان را موجب استقبال مردم و مشارکت بیشتر در انتخابات مجلس خبرگان دانست و یادآور شد: ایشان هم از نظر بیت شریف هستند و هم از نظر دانش و احاطه به مسایل علمی و فقهی و روابط عمومی خوب با اقشار مختلف مردم قابل قبول هستند و طبعا ورود چنین چهره‌هایی می‌تواند اقبال بیشتر مردم را در همراهی نمایندگان‌شان در مجلس خبرگان و حمایت از آن‌ها به همراه داشته باشد که از این نظر هم حایز اهمیت است.

تابش در پایان تصریح کرد: هرچه درصد مشارکت مردم در انتخابات خبرگان بالاتر برود این مجلس پشتوانه‌های قوی‌تری خواهد داشت و در عرصه بین المللی نیز قضاوت‌ها مثبت‌تر خواهد شد.

انتهای پیام

کد N1077855