اعتصاب سراسری کارگران؛ تهدیدی جدی علیه اقتصاد اسرائیل

رژیم صهیونیستی

فرودگاه‌های رژیم صهیونیستی در راستای اعتصاب سراسری از ساعت شش صبح امروز (چهارشنبه) تا شش عصر تمامی پروازهای داخلی و خارجی خود به استثنای برخی پروازهای فوق‌العاده و پروازهای پشتیبانی هوایی را به حالت تعلیق درآوردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی ایلاف، این تصمیم در راستای اعتصاب سراسری اتحادیه کارگران "هستدروت" اتخاذ شده است و اتحادیه‌های کارگری تمامی وزارتخانه‌ها، بورس، شهرداری‌های بزرگ مانند قدس اشغالی، تل‌آویو و یافا و برخی شرکت‌های بزرگ در آن همکاری می‌کنند.

انتظار می‌رود که اتحادیه معلمان هم به این اعتصاب سراسری بپیوندند و این به معنای تعطیلی تمامی مدارس دولتی به همراه اتحادیه‌های کارگری کنست، امداد و نجات و آتش نشانی، اتحادیه‌های کارگری بیمارستان‌ها، صندوق بیماران "کلالیت" و "مئوحیدت"، اتحادیه تلویزیون، کارگران بخش امنیت راه‌ها، کارگران شورای آموزش عالی و دانشگاه‌ها، کارگران فرودگاه‌ها، شرکت برق، پست و پژوهشکده استاندارد رژیم صهیونیستی است.

شرکت صهیونیستی "العال" تصمیم گرفته است که دهها مورد از پروازهای هوایی خود را قبل از ساعت شش صبح برگزار کند، اما پروازهای داخلی خود به شهر ایلات در جنوب فلسطین اشغالی را لغو کرده است.

این در حالی است که مسیحیان اسرائیل خواستار عدم برگزاری اعتصاب در فرودگاه تل‌آویو شده‌اند تا به گردشگران اجازه حضور در سرزمین‌های اشغالی را در سال نو میلادی داشته باشند.

این اعتصاب بر روند سال نو تاثیر می‌گذارد چراکه بسیاری از مسیحیان اسرائیل در صدد سفر به خارج از اسرائیل هستند.

وزارتخانه‌های اقتصاد و آموزش و پرورش، اداره حکومت محلی و شهرداری‌های قدس، تل‌آویو و حیفا با ارائه دادخواستی به دادگاه کار در شهر اشغالی قدس خواستار ممانعت از برگزاری این اعتصاب شده‌اند.

"شای باباد" مدیر کل وزارت اقتصاد رژیم صهیونیستی هم اعلام کرده است که از هستدروت انتظار دارد مذاکرات میان اتحادیه‌های کارگری و وزارتخانه‌های اقتصاد و آموزش پرورش را نجات دهد و مانع از وارد آمدن خسارت‌های اقتصادی سنگین به رژیم صهیونیستی شود.

این اعتصاب سراسری که در اعتراض به شرایط حاکم بر کارگران و عدم رسیدگی به وضعیت حقوقی و کاری آنها برگزار می‌شود علاوه بر امروز طی فردا (پنجشنبه) نیز ادامه داشته باشد و بخش‌های کارگری تمامی وزارتخانه‌ها و شرکت‌های بزرگ را به تعطیلی بکشاند.

انتهای پیام

کد N1077768